НВ Бізнес і Единбурзька бізнес-школа провели відкриту лекцію з курсу МВА з економіки

14 серпня 2018, 16:39

НВ Бізнес починає серію відкритих лекцій, які проведуть тьютори Единбурзької бізнес-школи.

У рамках спільного проекту планується провести оглядові лекції з деяких дисциплін, які входять в програму МВА: економіка, маркетинг, управління проектами, переговори, бухгалтерський облік і організаційна поведінка. Мета майстер класу - структурувати і розширити знання журналістів, які працюють з бізнес-темами.

Відео дня

Пропонуємо вашій увазі першу лекцію з економіки, яку прочитав тьютор Единбурзької бізнес-школи, кандидат економічних наук, доцент Андрій Ставицький.

Основні ідеї лекції:

  • Обмеженість ресурсів і вибір - ось вся суть економіки. Всі ресурси обмежені, а потреби людей постійно зростають. Людина не може мати все і відразу. Тому потрібно вибрати якусь потребу важливіше задовольнити і скільки для цього виділити ресурсу.
  • Економіка - це наука про те, як національні спільноти використовують ресурси, які знаходяться в їх розпорядженні для максимального задоволення своїх потреб з урахуванням обмеженості ресурсів.
  • Проблему яку покликана вирішити економіка - як правильно розпорядитися обмеженим ресурсом, яким володіє суспільство, для максимального збільшення своїх благ. В економіці постійно необхідно робити вибір між поставленими завданнями і тим скільки ресурсу ми готові витратити для їх вирішення.

Під час лекції торкнулися тем грошового потоку, теорії споживчого вибору, ринкового попиту, суспільних благ, організації галузевого виробництва, а також національного продукту і доходу.

"Базові знання по економіці потрібні, щоб критично оцінювати все, що відбувається в українській і світовій економіці, а також знати чому неможливо виконати всі обіцянки, які дають суспільству політики.", - вважає к. е. н., доцент Андрій Ставицький.

Единбурзька бізнес-школа представлена ​​в 160 країнах світу - в Європі, Азії, Північній і Південній Америці. За роки роботи тільки в Києві випускниками школи стали 185 осіб. Особливість школи полягає в тому, що навчальна програма розробляється в Британії для всього світу, після чого адаптується для кожної з країн. Тому на відміну від локальних бізнес-шкіл, де тьютор в більшості випадків є також і автором курсу, тьютор Единбурзької бізнес-школи - "провідник" до знань, який здатний не тільки викласти, але і пояснити матеріал.

Показати ще новини
Радіо NV
X