Новий президент буде вимушений співпрацювати з МВФ – Томаш Фіала

29 березня 2019, 19:27

Всі можливі переможці президентських виборів будуть змушені забезпечити підтримку співпраці з МВФ, Європейським Союзом та Світовим банком

Будь-який майбутній президент України буде змушений співпрацювати з Міжнародним валютним фондом. Про це інтерв'ю швейцарському виданню Neue Zürcher Zeitung заявив Томаш Фіала, генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital і власник медіахолдингу Медіа-ДК, куди входять журнал, сайт і радіо НВ.

Відео дня

Він зазначив, що реальні шанси на перемогу мають три кандидати: діючий президент Петро Порошенко, колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко і – лідер останніх опитувань – комедійний актор Володимир Зеленський.

"Їхні економічні програми істотно не відрізняються. Крім того, всі три кандидати будуть змушені забезпечити підтримку співпраці з МВФ та іншими донорами, зокрема, Європейським Союзом та Світовим банком, протягом наступних кількох років. Україна повинна виплатити значні борги з 2019 до 2021 року і не зможе цього зробити без міжнародної допомоги. Це розуміють всі три кандидати, що також заспокоює західних інвесторів", - сказав Фіала.

На думку бізнесмена, в Україні дещо покращилася ситуація з корупцією: "Наприклад, у сфері державних закупівель корупція значною мірою усунута завдяки проведенню тендерів через електронну платформу ProZorro. Але в цілому корупція залишається найбільшою проблемою в Україні. Недостатня боротьба з корупцією також є головною причиною великого незадоволення населення: воно не довіряє всім політикам — і діючій владі, і опозиції", - сказав він.

Фіала вважає, що суди залишаються найслабшою ланкою з точки зору вразливості до корупційних ризиків.

"Хоча Верховний Суд був реформований і працює краще, суди нижчих інстанцій залишаються вразливими до хабарництва. Крім того, необхідні подальші структурні реформи. Зняття мораторію на продаж землі дозволить збільшити потенціал сільського господарства. Має нарешті розпочатися приватизація державних підприємств, на яких досі продовжують наживатися, завдаючи шкоди державного бюджету. Податкова та митна служби повинні бути реформовані таким чином, щоб вони більше не мали можливості шкодити бізнесу", - сказав підприємець.

На його погляд, найважливішою вимогою до наступного президента є боротьба з корупцією.

"Разом з наступним урядом, який буде обрано восени, новий президент має забезпечити продовження співпраці з МВФ та іншими донорами. Це також було б важливим знаком для західних інвесторів", - зазначив Фіала.

Він підкреслив, що залежність України від зовнішніх позичальників триватиме ще кілька років, адже держава має рефінансувати багато боргів до 2021 року, а на міжнародних ринках капіталу Україна може отримати нові кредити лише за умови співпраці з МВФ.

"МВФ може продовжувати використовувати принцип "батога і пряника" для досягнення прогресу в реформах. Яка альтернатива? Якщо Україна більше не зможе обслуговувати свої борги, знову настане валютна криза та економічний спад. Внаслідок цього будь-який політик втратить популярність. У той же час можливість отримувати гроші від Росії уже відсутня. У нас залишився тільки один шлях", - сказав Фіала.

Як повідомлялося, раніше Томаш Фіала розповів, які ризики пов'язані із приходом Володимира Зеленського у велику політику.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X