Новий Шовковий шлях стане суттєво дешевшим і швидшим

7 вересня 2016, 11:46
До кінця цього року Україна розраховує знизити вартість логістики і час поїзда в дорозі за маршрутом Нового Шовкового шляху, що проходить із Китаю через Казахстан, Азербайджан, Грузію і Україну до Європи

Про це НВ Бізнес повідомила радник міністра аграрної політики і продовольства Владислава Рутицька.

"Тестовий поїзд від кордону Китай-Казахстан пройшов за 15 діб. Ціна за один контейнер складає близько $5,2 тис., у планах – знизити до $3,098 тис. (середні оцінки). В цей тариф вже будуть включені оплата залізничного тарифу, морського фрахту, обов'язкових зборів і транспортно-експедиційне обслуговування", – сказала вона.

Відео дня

За її словами, одним із головних завдань на сьогоднішній день є скорочення часу в дорозі до 10 днів.

"Засідання щодо вартості всіх логістичних складових відбудеться в кінці вересня в Казахстані. Тоді ми і будемо мати фінальний варіант розрахунків", – додала радник міністра.

Крім того, Рутицька зазначила, що в кінці жовтня в Україні пройде транспортний тиждень, на якому очікується присутність представників урядових та бізнес-структур учасників проекту Новий Шовковий шлях.

Також Китай пропонує країнам-учасникам сформувати єдиний майданчик для фінансування та розвитку проекту, розробити систему аналізу ризиків та створити ефективну систему приватного і державного інвестування.

Нагадаємо, що перший експериментальний вантажний поїзд по Новому Шовковому шляху був запущений 15 січня 2016 року, а повернувся лише 17 квітня. Причиною простою була висока вартість перевезень (в два рази дорожче, ніж територією РФ) та відсутність замовлень по цьому маршруту.

Раніше повідомлялося, що Шовковий шлях обірвався не розпочавшись. Пізніше повідомлялося, що Україна підписала протокол у Тбілісі про входження в Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут, тим самим досягнувши домовленості щодо зниження вартості перевезення товарів з України в Китай в обхід Росії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X