Новий інвестфонд для IT-стартапів, створення резерву нафти та інші головні новини бізнесу
1 Американці запустили в Україні новий інвестфонд для IT-стартапів
В Україні запустили новий фонд U.Ventures для інвестування в перспективні IT-стартапи в Україні та Молдові. Його організатором є фонд прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund, створений за кошти уряду США.
U.Ventures буде інвестувати в компанії, що знаходяться на ранніх етапах розвитку - від початкової (seed) стадії до раунду А. Обсяг інвестицій в середньому складе від $100 тис. До $500 тис.
Фонд підтримає високотехнологічні стартапи, які вже мають принаймні один успішний продукт, працюють для великих цільових ринків і мають гідних співінвесторів.
2 Україні не вистачає свого цементу
У січні-серпні 2017 року імпорт цементу в Україну виріс на 110%, а з Білорусі і зовсім на 170%.
Якщо будівництво зросло на 25,4%, то виробництво цементу збільшилося всього на 2,5%, повідомив голова асоціації виробників цементу Укрцемент Павло Качур.
За його словами, стрімке зростання імпорту і досить повільне зростання внутрішнього виробництва свідчать про нечесну конкуренцію на ринку цементу.
3 Держбюджет недоотримав 1,3 млрд податків через схем на ринку автогазу
Служба безпеки України викрила учасників ринку зрідженого газу при ухиленні від сплати податків і обов'язкових платежів на 1,3 млрд грн.
Так, СБУ встановила, що ряд українських підприємств постачальників газу, трейдерів, компаній оптової та роздрібної торгівлі паливом організували протиправну схему для мінімізації податків і обов'язкових платежів.
4 В Україні створять нафтовий резерв
Державне агентство резерву України в наступному році планує об'єднати ряд комбінатів зі зберігання нафтопродуктів в одну нову компанію - Нафторезерв.
Глава агентства Вадим Мосійчук повідомив, що його відомство сьогодні також розглядає два варіанти створення некомерційної структури з накопичення палива в рамках створення запасу нафти і нафтопродуктів.
Перший варіант - вона на 100% буде належати державі, другий - вона знаходиться в частковій власності держави і учасників ринку (в пропорції 70% на 30%).
5 На проблемні кредити МАУ знайшлися покупці
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб перепродав права вимоги за кредитами авіакомпанії МАУ з заставою двох літаків Boeing 737-500 і майнових прав на грошові кошти від виконання чартерних авіаперевезень.
Загальна заборгованість за кредитом оцінюється в більш ніж півмільярда гривень.
Такими були головні ділові новини середи.