Нові ліцензійні умови банків пуповинної крові, розроблені МОЗ і фахівцями ринку, готові до затвердження в Кабінеті Міністрів

23 грудня 2015, 12:20
PR

Чи працюватимуть банки пуповинної крові згідно з ліцензійними умовами, заснованими на європейській практиці, залежить тепер тільки від рішення Кабінету Міністрів України

Проект ліцензійних умов розроблений Міністерством охорони України спільно з учасниками ринку. Він покликаний замінити діючі морально застарілі умови, що сприяють монополізації ринку і не піклуються про якість послуг, одержуваних споживачами.

Відео дня

14 грудня 2015 Державна регуляторна служба України (ДРСУ) спільно з Міністерством охорони здоров'я України (МОЗУ), Антимонопольним комітетом України (АКУ) і компаніями-представниками медичної галузі, що займаються банкіруванням і вивченням біологічних матеріалів, зокрема ТОВ «Медичний центр «Гемафонд», Медичною компанією «Ілая» (ТОВ «А.А. Партнерс»), Київською міською клінічною лікарнею №4, Інститутом молекулярної біології і генетики НАНУ та ін., провели робочу зустріч на тему обговорення раніше розробленого проекту ліцензійних умов діяльності банків пуповинної крові на території України.

За підсумками зустрічі ДРСУ однозначно підтримала проект ліцензійних умов в цілому. Було вирішено встановити термін, протягом якого ліцензіати, що вже працюють в Україні, повинні впорядкувати свою діяльність у відповідності до проекту нових ліцензійних умов. Даний термін визначили на рівні 6 місяців.

Крім цього, визначено, що учасникам ринку спільно з МОЗУ необхідно:

  • Доопрацювати відповідні положення проекту ліцензійних умов щодо передачі окремих етапів технологічного процесу атестованим/акредитованим у встановленому законодавством порядку лабораторіях та надати їх редакцію на затвердження в ДРСУ. Дана зміна дозволить гарантувати якість послуг, що надаються споживачам, за допомогою залучення третіх осіб у вигляді вузькоспеціалізованих професійних лабораторій для проведення тестів і аналізів, а також захистить вже існуючих клієнтів банків пуповинної крові на випадок реорганізації або припинення діяльності банку.
  • Підготувати обгрунтування внесення змін до законодавства в частині допуску на ринок здійснення господарської діяльності банків пуповинної крові іноземних або вітчизняних суб'єктів господарської діяльності, які ліцензовані, сертифіковані/акредитовані у відповідній країні, без необхідності окремого проходження дозвільних процедур.

Результати робочої наради опубліковані на сайті Державної регуляторної служби України - http://www.dkrp.gov.ua/info/4812.

А вже 16 грудня 2015 проект ліцензійних умов з внесеними правками був розміщений на сайті МОЗУ.

Проект ліцензійних умов був розроблений і схвалений МОЗУ та компаніями-фахівцями ринку в рамках зустрічей робочих груп, учасниками яких на постійній основі були ТОВ «Медичний центр «Гемафонд» (Сімейний банк пуповинної крові «Гемафонд»), Медична компанія «Ілая», Київська міська клінічна лікарня №4 та інші.

Ліцензійні умови, запропоновані практиками-спеціалістами, схвалені і АКУ, і ДРСУ як такі, які розроблені на базі недопущення обмежень ринкової конкуренції та захисту споживачів і які дійсно відповідають усім європейським стандартам і директивам в області діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини, та сприяють розвитку галузі в цілому.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

В даний момент проект ліцензійних умов знаходиться на етапі передачі на схвалення в Кабінет міністрів України. Таким чином, на сьогоднішній день тільки від рішення Кабміну залежить, яким буде майбутнє ринку банкірування пуповинної крові: чи стане воно європейським або залишиться на колишньому рівні, і чи будуть споживачі почуватися більш захищеними в цьому майбутньому.

Показати ще новини
Радіо NV
X