Нова світова фінансова криза почнеться в Китаї — експерти

8 липня 2019, 10:58

Рівень неповоротних кредитів у банках Китаю побив новий історичний рекорд

Нова фінансова криза прийде з Китаю, оскільки боргове навантаження його економіки вкрай високе. Про це в статті для ZN.UA пише Максим Пархоменко, аналітик Альпарі.

Він зазначає, що, незважаючи на зростання ВВП, яке поступово сповільнюється, рівень неповоротних кредитів у банках Китаю побив новий історичний рекорд у першому кварталі 2019 року. В недавній статті від Bloomberg було відзначено низьку якість активів китайської банківської системи.

Відео дня

До того ж великі сумніви викликає статистика Китаю про його банки, ВВП та інші показники. У більшості випадків статистика самих компаній є закритою і публікується з великим запізненням, а публікується — перебільшена, і довіряти їй можна рівно як і статистці у СРСР. Так, за словами експерта, компанії, які мають високий кредитний рейтинг, за фактом допускають дефолти і стають банкрутами.

«З початку поточного року і по квітень, за даними Bloomberg, обсяг корпоративних дефолтів зріс в юанях до 39 млрд ($5,6 млрд, — ред.) або 3,4 рази порівняно з попереднім роком. При цьому за 2018 рік китайські банки списали в загальній сумі кредитів на 550 млрд юанів, або на $70 млрд, що дорівнює майже всім боргам України. Незважаючи на зростання проблем на 24%, банки показали прибуток за підсумками року. На даний момент обсяг поганих кредитів (на перший квартал 2019-го) оцінюється на рівні в 2,1 трлн юанів ($305 млрд). Поки Китай має шанси приховувати це, і в разі поліпшення економічних відносин зі США кризу можна буде відкласти на більш тривалий термін, на 2−3 роки, правда це дозволить кульці стати більше», — відзначає експерт.

У той же час монетарна політика США могла б і прискорити цей процес і погіршити стан боргових портфелів китайських банків через зростання вартості роботи з ним після збільшення процентної ставки ФРС. І це викликає труднощі не тільки у Китаю, але і у інших країн (зокрема, і в Україні), оскільки безпосередньо впливає на попит на наш борг, на його вартість і, як наслідок, на наш бюджет, резюмує експерт.

Показати ще новини
Радіо NV
X