Нобелівський лауреат з економіки розповів, як Україні стати багатою

9 жовтня 2017, 15:19
Україні потрібно будувати ліберальну і відкриту економіку, для того, щоб досягти успіху, заявив лауреат Нобелівської премії з економіки Пол Кругман в інтерв'ю програмі Перша Шпальта, чиїм партнером є Новое Время

"На мій погляд альтернативи ліберальної ринкової економки для України не існує. Ви вже пробували альтернативи, але вони не спрацювали. Ринкова економіка не завжди відмінно працює, але це ймовірно краще, що може бути. Вам може відкритися доступ до міжнародної торгівлі та інвестицій, якщо ви її побудуєте, - заявив Кругман. - Ви повинні вжити жорстких заходів щодо олігархів і демонополізувати цілі галузі. А також провести тотальну приватизацію майна. До сих пір його велика частина знаходиться у державній власності. Бути частиною світової економіки - це кращий варіант для вас".

Відео дня

На його думку, в Україні багато бідних людей і відстала економіка через те, що країна намагалася захищати внутрішній ринок і своїх олігархів, від конкуренції з західними продуктами і інвестиціями. "Ви не пускали в країну західний капітал. Це була провальна стратегія. Відкрийте свій ринок для західних технологій, капіталу і компаній. Дайте їм рівні шанси з вашими олігархами. І побачите, як зміниться ваша країна", - заявив лауреат Нобелівської премії з економіки.

Крім того, у програмі дивіться інтерв'ю з керуючим директором інвесткомпанії Rothschild&Cie в країнах Східної Європи Джованні Сальветті. І дискусію про те, як обмежити вплив правоохоронних органів на бізнес між главою офісу Національної інвестиційної ради Юлією Ковалів і генеральним директором ІК Concorde Capital Ігорем Мазепою.

Блогер і діловий журналіст Денис Безлюдько на завершення розбирає найбезглуздіші ділові новини тижня.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X