Нинішнього голову Нацкомісії з енергетики "забракували" на дві посади

13 квітня 2018, 13:28
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Конкурсна комісія з відбору нових членів до Національної комісії у сфері державного регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) не допустила нинішнього голову Дмитра Вовка до конкурсу через відсутність досвіду.

Відповідне рішення ухвалила конкурсна комісія сьогодні на засіданні, передають Українські Новини.

Однією з умов до майбутніх кандидатів у НКРЕКП є наявність 5-річного стажу у сферах енергетики і комунальних послуг. Однак члени комісії визнали, що у Вовка є тільки 3-річний досвід роботи на посаді голови Нацкомісії, і не зарахували в його попередній стаж роботи в інвестиційній компанії ICU.

Відео дня

"Проблема складна, ми не знаємо скільки років він займався вугільною промисловістю в ICU", - повідомив голова конкурсної комісії Василь Котко.

Це рішення конкурсного відбору Дмитро Вовк може оскаржити протягом двох днів.


Дмитро Вовк очолив НКРЕКП у грудні 2014 року в віці 25 років. У 2009-2013 роках він працював у фінансовій компанії Інвестиційний капітал Україна (ICU), який належав екс-голові Нацбанку Валерії Гонтаревій. У 2013-2014 роках він працював національним менеджером в кондитерській компанії Roshen в Москві. Термін його повноважень на посаді глави Нацкомісії закінчується в травні 2018 року.

За час каденції Вовка була прийнята скандально відома формула Роттердам+ для теплової генераціі. Коміссія намагалася запровадити абонплату за газ, а також прийняла рішення про введення стимулюючого тарифоутворення для обленерго (Rab-тарифи).


До складу Національної комісії входить 6 осіб. У березні 2017 року президент Петро Порошенко затвердив план ротації всього складу НКРЕКП. Кожні півроку в комісії мали обирати по два нових представники.

Раніше повідомлялося, що президент залишив Нацкомісію з енергетики недієздатною, звільнивши одразу двох її членів.

У листопаді 2017 року роботу Нацкомісії була заблокована. НКРЕКП не змогла зібратися через відсутність кворуму.

Після цього Рада віддала НКРЕКП під контроль Порошенка. Парламент ухвалив закон, що дозволяє президенту одноосібно призначати на вакантні посади членів НКРЕКП. Таке право надається главі держави тимчасово, до конкурсного відбору нових членів регулятора.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X