Німеччина заробила на боргах Греції мільярди євро

22 червня 2018, 11:21

Німеччина з 2010 року заробила на купівлі грецьких облігацій в межах програми Європейського центрального банку (ЄЦБ) і наданні кредитів близько €2,9 млрд.

Про це повідомляє агентство dpa з посиланням на відповідь уряду ФРН, передає DW.

Відповідно до укладених угод, прибуток країн, отриманий ними в межах програми ЄЦБ з викупу грецьких облігацій, має бути перерахований Греції. Умовою для нарахування є проведення Афінами запланованих реформ і впровадження пакета заходів економії.

Відео дня

До 2017 року Німецький федеральний банк в межах програми ЄЦБ заробив близько €3,4 млрд. При цьому Греції і Європейському стабілізаційному механізму прибуток було перераховано лише в 2013 (€527 млн) і в 2014 році (€387 млн). Крім того, кредит Афінам за лінією державного банку KfW приніс Берліну відсотки в розмірі €400 млн.

Експерт партії Союз-90/зелені з бюджетних питань Свен-Крістіан Кіндлер (Sven-Christian Kindler) закликав знизити борговий тягар Греції. За його словами, неприпустимо санувати бюджет ФРН мільярдними нарахуваннями за відсотками від грецьких паперів, вважає він. За словами Кіндлера, Греція брала жорсткі заходи економії та виконувала свої зобов'язання. Тепер Єврогрупа має "виконати свої обіцянки", заявив експерт "зелених".

Греція отримує від структур Європейського союзу і Міжнародного валютного фонду (МВФ) фінансову допомогу з 2010 року. Виплати за третім пакетом в розмірі €86 млрд будуть завершені в серпні.

Афіни витратять близько €3,3 млрд на обслуговування кредитів. Частина інших коштів піде на створення резервного запасу для періоду після закінчення виплат за третім пакетом. Після закінчення виплат в рамках третього пакета фінансової допомоги кредитори вирішили надати Греції додаткові гроші, щоб знову відкрити країні "повний доступ" до фінансових ринків. 21 червня міністри фінансів країн Європи обговорять подальше зниження боргового тягаря Греції.

Показати ще новини
Радіо NV
X