Німеччина пояснила свою позицію щодо газопроводу Північний потік-2

8 жовтня 2018, 15:05

Представник уряду Німеччини Мартіна Фіц заявила, що Берлін вважає проект газопроводу Північний потік-2 доцільним, в першу чергу, він є економічним.

"Канцлер неодноразово вказувала на те, що в Німеччині диверсифіковане енергозабезпечення та що ми плануємо його розвивати. Це означає, що газ ми отримуємо з різних країн - з Росії, Великої Британії, Норвегії та Нідерландів. Потреба Німеччини в найближчі роки, скоріше, збільшиться, і тому проект Північний потік-2 уряд вважає доцільним", - цитує Фіц Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Представник уряду додала, що "проект є в першу чергу економічним", при цьому, необхідно стежити за тим, щоб роль України як країни -транзитера зберігалася.

Нагадаємо, що на німецькій ділянці газопроводу Північний потік-2 спеціальні кораблі вже приступили до трубоукладки.

За даними німецьких ЗМІ, президент РФ Володимир Путін у бесіді з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель підтвердив готовність Кремля взяти на себе фінансування будівництва газопроводу.

Такі заяви пролунали на тлі повідомлень про готовність адміністрації Дональда Трампа ввести санкції проти енергокомпаній Німеччини і низки інших європейських країн, що беруть участь в будівництві газопроводу Північний потік-2.

1 липня фінансовий директор компанії Nord Stream 2 Пол Коркоран заявив, що РФ може профінансувати будівництво газопроводу Північний потік-2 в разі введення США санкцій щодо європейських компаній, задіяних в проекті.

Трамп про будівництво Північного потоку-2: Німеччина ризикує стати повністю залежною від Росії

Показати ще новини
Радіо NV
X