Німеччина планує організувати «зерновий міст» для експорту сільгосппродукції з України — ЗМІ

26 квітня, 16:11
Україна планує збільшити експорт залізничним транспортом через блокаду портів Росією (Фото:rezerv.gov.ua)

Україна планує збільшити експорт залізничним транспортом через блокаду портів Росією (Фото:rezerv.gov.ua)

Уряд Німеччини спільно з німецьким концерном Deutsche Bahn та його дочірньою компанією DB Cargo планують перенаправити експорт зернових з України через залізничну інфраструктуру у зв’язку із блокадою українських портів Росією.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це повідомляє Handelsblatt із посиланням на джерела.

Представник Deutsche Bahn підтвердив у відповідь на запит, що «є плани з цього приводу».

Відео дня

Федеральний уповноважений із залізничного транспорту Міхаель Тойрер сказав виданню, що зобов'язаний забезпечити відправку 20 млн тонн зерна з України, щоб проблеми з експортом зерна з країни не призвели до голоду в різних країнах світу.

За його словами, ведуться переговори з Укрзалізницею та іншими європейськими залізничними копаннями, зокрема у Польщі, Чехії, Словаччині та Румунії.

"В даний час ми вивчаємо, як насправді можна реалізувати зерновий міст", - зазначив Тойрер.

В одному поїзді можна перевезти до 52 контейнерів із зерновими вантажами загальною вагою кілька тисяч тонн, тоді як всього для перевезення необхідних 20 млн тонн зерна з України може знадобитися до 20 тис. рейсів, пише видання.

Україна до початку російського вторгнення щомісячно експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси та Миколаєва, проте через їхню блокаду країна може щомісяця перевозити не більше 0,5 млн тонн зернових, що призводить до щомісячного недоотримання $1,5 млрд експортних прибутків.

Раніше повідомлялося, що Україна та Польща створять спільне логістичне підприємство для збільшення обсягу перевезень українського експорту залізничним транспортом в умовах блокади портів Росією.

Показати ще новини
Радіо НВ
X