Нідерландська компанія витратить $200 млн на геологічне вивчення Юзівської площі

1 коментувати
Потенціал Юзівської площі перевищує 3 трлн кубометрів умовного палива

Потенціал Юзівської площі перевищує 3 трлн кубометрів умовного палива

Нідерландська компанія Yuzgas B. V., яка буде займатися видобутком вуглеводнів в межах Юзівської площі, зобов'язалася вкласти в геологічне вивчення $200 млн

Про це повідомив Віктор Назаркевич, директор Надра Юзівська, на прес-конференції в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

Він повідомив, що Yuzgas, заснована фондом прямих інвестицій Emerstone Energy, який надав гарантію на $200 млн, також зобов'язалася пробурити першу свердловину вже в першому році.

Назаркевич зазначив, що пропозицію інших учасників були істотно гірше: дочка нафтотрейдера Vitol "Балкаш" – $10 млн, а Burisma Holdings – 2,7 млрд грн (еквівалент $108 млн).

Голова Надра Юзівської додав, що, крім того, Yuzgas погодилася взяти на себе такі ж бонусні виплати державі, як первісний учасник цього УРП компанія Shell, яка вийшла з проекту у вересні 2015 року, – 175 млн дол. Назаркевич уточнив, що йдеться, зокрема, про бонус за перший газ до 25 млн дол. і за першу розробку - в 50 млн дол.

Крім того, мінімальним робочим зобов'язаннями Yuzgas стало буріння (відновлення) 15 свердловин, тоді як у інших учасників – 3-5, додав Назаркевич.

За його словами, переможець конкурсу запропонував розмір державної частини прибуткової продукції СРП на рівні від 25% до 60%, тоді як у Shell було від 31% до 60% при мінімальному зобов'язанні в 16,5%.

Юзівську ділянку родовища газоносних сланців розташований в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької і Харківської областей. Розмір ділянки становить 7 886 тис. кв. км, ресурси оцінюються в 10 трлн куб. м.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: