Нідерландська компанія витратить $200 млн на геологічне вивчення Юзівської площі

10 серпня 2016, 16:03
Нідерландська компанія Yuzgas B. V., яка буде займатися видобутком вуглеводнів в межах Юзівської площі, зобов'язалася вкласти в геологічне вивчення $200 млн

Про це повідомив Віктор Назаркевич, директор Надра Юзівська, на прес-конференції в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

Він повідомив, що Yuzgas, заснована фондом прямих інвестицій Emerstone Energy, який надав гарантію на $200 млн, також зобов'язалася пробурити першу свердловину вже в першому році.

Відео дня

Назаркевич зазначив, що пропозицію інших учасників були істотно гірше: дочка нафтотрейдера Vitol "Балкаш" – $10 млн, а Burisma Holdings – 2,7 млрд грн (еквівалент $108 млн).

Голова Надра Юзівської додав, що, крім того, Yuzgas погодилася взяти на себе такі ж бонусні виплати державі, як первісний учасник цього УРП компанія Shell, яка вийшла з проекту у вересні 2015 року, – 175 млн дол. Назаркевич уточнив, що йдеться, зокрема, про бонус за перший газ до 25 млн дол. і за першу розробку - в 50 млн дол.

Крім того, мінімальним робочим зобов'язаннями Yuzgas стало буріння (відновлення) 15 свердловин, тоді як у інших учасників – 3-5, додав Назаркевич.

За його словами, переможець конкурсу запропонував розмір державної частини прибуткової продукції СРП на рівні від 25% до 60%, тоді як у Shell було від 31% до 60% при мінімальному зобов'язанні в 16,5%.

Юзівську ділянку родовища газоносних сланців розташований в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької і Харківської областей. Розмір ділянки становить 7 886 тис. кв. км, ресурси оцінюються в 10 трлн куб. м.

Показати ще новини
Радіо NV
X