Несподіване зростання. Економіка Швеції показала 40-річний рекорд

30 липня 2018, 12:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Швеції у другому кварталі 2018 року несподівано збільшився на 1% порівняно з попередніми трьома місяцями. Крім того, підйом економіки країни триває вже 20 кварталів підряд, чого не відбувалося принаймні сорок років.

Про це свідчать оприлюднені попередні офіційні дані Швеції щодо зростання ВВП, передає агентство Інтерфакс-Україна.

При цьому аналітики, опитані агентством Bloomberg, в середньому очікували уповільнення зростання з 0,7% в першому кварталі до 0,5% в квітні-червні.

Відео дня

У річному вираженні економіка країни зросла в другому кварталі на 3,3%, як і кварталом раніше. Консенсус-прогноз дорівнював 2,6%.

Споживчі витрати в квітні-червні збільшилися на 0,9% щодо попереднього кварталу, держвидатки - на 0,2%. Експорт товарів і послуг збільшився на 0,5%, тоді як імпорт знизився на 0,1%.

Зростанню шведського ВВП сприяв приплив мігрантів, зазначають економісти. Зайнятість в країні в останні місяці досягла рекордного максимуму, а рівень держборгу знизився до мінімуму з 1977 року.

Позитивні дані, на думку експертів, збільшують ймовірність того, що в найближчі місяці Риксбанк (ЦБ Швеції) перейде до підвищення процентних ставок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X