Нефьодов запідозрив главу ФДМ в спробі замаскувати небажання починати приватизацію

6 липня 2018, 20:40

На сьогодні немає ніяких перешкод для запуску "малої" приватизації. Заяви про ризик зриву цього процесу є "підозрілими".

Про це заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов в коментарі Інтерфакс-Україна.

"Для мене це виглядає підозріло, що за день до початку "малої" приватизації Фонд одночасно знаходить так багато причин того, що приватизація початися не може", - сказав він.

Відео дня

Так він прокоментував заяву в.о. глави Фонду держмайна Віталія Трубарова про те, що існує ризик зриву "малої" приватизації через відсутність необхідної нормативної бази, за розробку якої відповідає Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

"Раніше у Фонді говорили, що не можуть щось зробити, оскільки ми не завершили акредитацію електронних майданчиків. Ми її завершили (5 липня Прозорро Продажі акредитувало перші десять електронних майданчиків - ред.). Більше немає пояснень, чому активи "малої" приватизації не заводяться в систему. Однак пан Трубаров вирішив в Facebook написати, що йому ще якісь документи потрібні", - сказав Нефьодов.

За його словами, продаж з додатковими умовами може бути застосований до одиничних об'єктів, але таких в МЕРТ "поки ще не бачили". Але в разі необхідності, такі умови будуть додані, зазначив заступник міністра.

"Щодо того, що 60% об'єктів будуть йти з додатковими умовами, я ніяк інакше, ніж спробою не продати жоден об'єкт і залишити все як є, пояснити не можу. Якщо ми будемо продавати кожну лазню або кожен непрацюючий завод з 35 сторінками додаткових умов - значить, у нас така політична воля проводити "малу" приватизацію", - прокоментував заступник міністра.

Нефьодов також підкреслив, що МЕРТ має намір піднімати це питання на засіданні Кабінету міністрів.

Затверджені Кабміном правила продажу невеликих державних підприємств і компаній зі значною часткою державного капіталу вступили в силу 5 липня. Таким чином, повністю сформована нормативна база для старту програми "малої" приватизації.

Раніше МЕРТ повідомило, що перші десять електронних майданчиків отримали акредитацію для проведення "малої" приватизації. В даний час електронна торговельна система не містить жодного активу з "малої" приватизації.

Нагадаємо, що в Україні встановили нові правила приватизації майна. Мала приватизація передбачає продаж більш ніж 600 державних об'єктів вартістю не більше 250 млн грн. Перші аукціони планувалося оголосити в кінці червня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X