Нефьодов хоче повернути митниці прослушку і криміналізувати контрабанду підакцизних товарів
Кабмін розгляне законопроект, який повертає митниці право вести оперативно-розшукову роботу
Кабінет міністрів найближчим часом розгляне законопроект про криміналізацію нелегального ввезення підакцизних товарів. Про це заявив голова Державної митної служби України Максим Нефьодов, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Ми очікуємо, що потрапить до Кабінету міністрів, і буде дуже оперативно затверджене питання криміналізації підакцизної контрабанди», — сказав він.
Голова Держмитниці виступає за повернення митниці функцій оперативно-розшукової роботи та посилення відповідальності за контрабанду, зокрема, за категорією високо маржинальних товарів.
Він зазначив, що наразі незаконне переміщення товарів карається їх вилученням і штрафом у 100% їх вартості, іноді - вилученням транспортного засобу.
«Це покарання досить серйозне і відлякує недобросовісних імпортерів. Водночас за товарами, де маржинальність досягає сотень відсотків, слід повертати митниці повноваження на проведення розслідування, право на оперативно-розшукову діяльність, а також необхідно збільшувати фінансові санкції для відповідних порушників», — пояснив Нефьодов.
Йдеться про надання дозволу митниці використовувати у своїй діяльності спеціальні технічні засоби, наприклад, прослуховування.
«Це також питання організації контрольованих поставок — коли ми ловимо „на живця“. І питання проведення самої митницею оперативно-розшукової діяльності. Все це неможливо зробити у випадку адміністративних порушень. Тому, ми дуже хотіли б, щоб контрабанда підакцизних товарів була криміналізована», — сказав глава митної служби.
Запропонований законопроект передбачає штрафи в розмірі від 3 до 5 неоподатковуваних податком мінімумів за перше порушення, за друге — 5−10 неоподатковуваних податком мінімумів, за третє і кожне наступне — 15−20.
«Ми дискутуємо, чи слід вводити покарання у вигляді позбавлення волі за діяльність у вигляді організованої групи», — повідомив Нефьодов.
За його оцінками, парламент може прийняти цей законопроект наприкінці 2019 — на початку 2020 року.
«Чим довше ми чекаємо, тим більше грошей просто пропливає повз державний бюджет», — констатував Нефьодов.
Раніше Максим Нефьодов заявив, що у митній статистиці України відсутні цілі галузі і групи товарів.