Недооцінили. Чому Україна знизилася у рейтингу інноваційних країн світу

23 січня 2019, 17:47

Україна за рік випала з топ-50 найбільш інноваційних країн світу за рейтингом Bloomberg. Країна втратила цілих сім пунктів і посідає 53 позицію.

Ще у 2018 році Україна займала 46 місце, але тепер втратила цілих сім пунктів.

Статус найбільш інноваційної країни у світі у 2019 році зберегла Південна Корея. Завдяки покращенням у сфері досліджень і освіти на друге місце піднялася Німеччина. За нею ідуть Фінляндія, Швейцарія та Ізраїль. Подробиці – у сюжеті Радіо НВ.

Відео дня

Рейтинг інноваційності країни

Рейтинг у Bloomberg визначали за сімома критеріями. Це кількість наукових досліджень та розробок, кількість товарів з доданою вартістю, які виробляє країна, продуктивність населення, кількість інтегрованих в економіку хай-тек компаній, якість вищої освіти, кількість висококфалікованих спеціалістів та кількість патентів, які зареєстровані в країні.

Україна набрала близько 48 балів, що призвело до зниження позиції

Для складання індексу по кожному з критеріїв присвоювалися бали від 0 до 100, а потім обчислювався середній бал. Україна набрала більше 48 балів, що й призвело до зниження позиції у рейтингу.

Також були проаналізовані економіки 90 країн світу, які публікують інформацію і статистику про себе у відкритому доступі. Так, наприклад, Південна Корея і Німеччина, які посіли перше та друге місце, отримали по 87 балів. Фінляндія та Швейцарія по 85 балів. Ізраїль, Сингапур та Швеція по 84 бали.

Технічна освіта та спрощення законодавства

Країни, які посіли перші місця у рейтингу, 20 років тому інвестували у технічну освіту та спрощували законодавства для IT-компаній, розповів Радіо НВ керуючий партнер іноваційного парку в Києві UNIT.City Максим Бахматов.

Брак інвестицій у іноваційні проекти та корупція серед чиновників уповільнюють розвиток держави, додав Бахматов.

Нам раніше щастило

"Тому вважайте, що нам раніше щастило, зараз може бути важче. Інша справа, що останні два-три роки, коли ми активно займаємося і популяризуємо підприємництво та інновації, інші міста, такі як Вінниця, Харків, Дніпро, Запоріжжя, намагаються робити щось подібне і починають системно хоча б створювати умови для розвитку інновацій, підприємництва у себе в містах. При цьому я не бачу поки особливо активних речей з боку держави, які б системно допомогли", – зауважив Бахматов.

Україна недооцінена

Як розповів в коментарі Радіо НВ PR-стратег компанії Едвайс Ейдженси Сергій Дідковський, більшість видань, які створюють подібні рейтинги, опираються на інформацію, яку знаходять у відкритому доступі замість того, щоб перевірити її особисто. За його словами, Україна, насправді, є дуже недооціненою країною.

Критерії Bloomberg дуже часто відносять нас вниз

"Як показує практика, ось у нього там був рейтинг міст, Київ там займав якесь одне з останніх місць поряд з африканськими столицями, азіатськими тощо. Будь-яка людина, який насправді бував в Києві, розуміє, що нас не можна порівнювати зі столицями африканських держав. Як би очевидна інформація, яка навіть не потребує якогось підтвердження. Але ось критерії Bloomberg чомусь дуже часто відносять нас кудись вниз", – зазначає Дидковський.

Читайте також: Україна піднялася в рейтингу інноваційних економік

Показати ще новини
Радіо НВ
X