Не втратити кадри. Українських підприємців закликають підняти зарплати

8 лютого 2019, 13:41

Українські роботодавці мають підвищити зарплати працівникам. В іншому випадку вони ризикують втратити висококваліфікованих спеціалістів і свій бізнес.

Про це у коментарі Радіо НВ заявив віце-прем’єр Павло Розенко.

В Україні існує конкуренція за трудовий потенціал з іншими державами

За його словами, в Україні наразі існує конкуренція за трудовий потенціал не лише всередині країни, а і з Польщею, Німеччиною та іншими державами, де сьогодні навіть ухвалюються закони про залучення робочої сили з України, додав Розенко і наголосив, що йдеться насамперед про легальну зарплату.

Відео дня

"За рахунок оптимізації власних прибутків можна говорити про те, щоб компанії поступово підвищували середні зарплати своїм працівникам. При використанні прибутків підприємств роботодавець не повинен забувати про тих працівників, які в нього працюють і що це також інвестиція, перш за все, у майбутнє власного підприємства, тому про це работодавець повинен також не забувати", – зауважив Розенко.

Нестача робітників

Україна вже зараз стикається з нестачою робітників, має велику міграцію та демографічну кризу, говорить у коментарі Радіо НВ президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Україні потрібно економічне зростання більше, ніж у Польщі

За його словами, роботодавці мають піднімати зарплату, якщо не хочуть втратити кадри, але цього не може відбуватись без економічного зростання в країні. Проте це не може відбутися швидко. Польща змогла підняти зарплату на 200 євро за останні чотири роки, хоча її економіка майже вчетверо потужніша за українську, додав Воскобойник.

"Польща – це країна, якій постійно не вистачає робочих рук, країна, яка має достатню кількість, у тому числі, внутрішніх інвестицій. У нас зараз середня заробітня плата – це приблизно 270 доларів. Щоб нам підняти її до 470, потрібно, щоб у нас було економічне зростання більше, ніж у Польщі, бо вони й зараз нас обганяють, а потрібно, щоб було більше. Потрібно, щоб до нас постійно був приплив інвестицій. Чи є у нас така змога, економічні підстави, щоб в нас вкладали гроші з закордону? Це питання", – зазначив Воскобойник.

Кінці з кінцями

Український бізнес сьогодні зводить кінці з кінцями, адже має великі витрати на електрику, транспорт та податки, зауважив в коментарі Радіо НВ економіст та голова Союзу підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств В'ячеслав Биковець.

Держава не може знайти коштів, а бізнес примушують це робити

За його словами, складність економічної ситуації в країні можна побачити за мінімальною зарплатою, яка не перевищує 4200 гривень, додав експерт.

"Дуже важко віднайти будь-яку копійку на те, щоб додатково підвищувати заробітню плату. Але бізнес, у більшості, виплачує нормальну заробітну плату, виплачує її вчасно, оплачують податки, збори. Чому держава не може знайти в себе відповідних коштів, щоби виплачувати нормальну, достойну заробітну плату, а бізнес примушують це робити? Який крім того, що створює робочі місця, він сплачує податки, на які існує вся бюджетна сфера", – наголосив Биковець.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X