Не тільки Насіров. Генпрокуратура готує справу проти чинного глави ДФС

21 серпня 2018, 12:06

Генпрокуратура збирає докази по справі проти виконувача обов'язків голови Державної фіскальної служби України Мирослава Продана.

Про це заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв'ю Українській правді.

"Так, у мене є претензії до Продана. Поки що я озвучую претензії до безлічі випадків щодо контрабанди, які допустили його підлеглі. Але зараз я працюю по справі, в якій у мене є претензії до нього персональні. В той момент, коли я здобуду достатню кількість доказів, зроблю процесуальне рішення. Кажу це раз і назавжди чесно - це не означає риття під Гройсмана", - повідомив Луценко.

Відео дня

За його словами, він вже пропонував кілька варіантів боротьби з контрабандою на митниці: "Я кажу: сьогодні в країні процвітає контрабанда. Це факт? Володимир Борисович [Гройсман - ред.] каже: "Факт". Я пропоную такий-то метод боротьби, він каже: "Ні, я вибираю інший". О'кей, ви прем'єр-міністр. При цьому я виявляю раз за разом величезні проблеми в роботі митників".

Крім того, Луценко зазначив, що не публічно вже закликав Гройсмана до зміни команди на митниці.

"Тепер я роблю у вас це публічно. Я вважаю, що в країні, в якій три роки немає керівника митної служби, не може бути порядку на митницях. Я вважаю, що якщо зараз призначили чергового виконувача обов’язків, то це нічого не вирішує. Тому що в той же день, коли його призначили, на його митниці виявили мільйони "контрабасу", - додав він.

Нагадаємо, що екс-главі ДФС Роману Насірову інкримінують зловживання владою або службовим становищем.

Згідно з даними НАБУ, в період з травня 2015 року по березень 2016 року Насіров ухвалив низку необґрунтованих і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних у так званій "газовій схемі Онищенка". Згідно зі звинуваченням, Насиров, діючи в інтересах народного депутата України Олександра Онищенка, особисто прийняв низку безпідставних і незаконних рішень про розстрочення податкового боргу та зобов'язань компаніям Фірма Хас, Карпатнадраінвест, Надра Геоцентр. Ці рішення він прийняв із порушенням встановленої законом процедури, а саме за відсутності належного обґрунтування і законних підстав, що завдало збитків державі на загальну суму понад 2 млрд грн. Чиновник заперечує звинувачення на свою адресу.

Насірова звільнили з посади глави ДФС 31 січня 2018 року. Сам він назвав своє звільнення незаконним.

Показати ще новини
Радіо NV
X