Корупційні схеми загрожують ProZorro.Продажі

2 червня 2017, 19:00
Незаконні ухвали суддів блокують електронні торги в системі ProZorro.Продажі

Попри пряму заборону процесуальних кодексів накладати арешт на майно і грошові кошти неплатоспроможного банку і ФГВФО, суди активно виносять такі ухвали, належним чином їх не обґрунтовуючи. Про це заявив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин в авторській колонці.

Відео дня

"Можна констатувати, що ми вчергове маємо ситуацію, коли на реалізацію гарних реформаторських проектів впливають старі, нереформовані структури, що працюють за старими корупційними методами, – каже він. – Ми вважаємо, що вказана проблема є суттєвою, а її ігнорування ставить під загрозу реалізацію проекту ProZorro.Продажі".

З моменту запуску ProZorro.Продажі – нової електронної системи продажу активів банків, що ліквідуються, заснованої на принципах електронної системи публічних закупівель ProZorro – система довела свою зручність, прозорість та ефективність, продавши активів на суму близько 1 млрд грн.

Але останнім часом учасникам проекту ProZorro.Продажі кидає виклик нереформована система судів.

"Останнім часом, втративши можливість корупційного впливу на систему продажу активів зсередини, особи, що абсолютно не зацікавлені у їх продажі, звернулись за допомогою до “відпрацьованих” схем, використовуючи стан сучасної судової системи України, її непрозорість та нереформованість", – каже Юрчишин.

Зокрема, з боку українських судів виникла підозріла активність щодо винесення ухвал щодо забезпечення позовів, якими “блокуються” або забороняються електронні торги в системі ProZorro.Продажі.

1-го вересня 2016 року Transparency International Україна підписала договір з Фондом гарантування вкладів про співпрацю щодо створення нової системи продажу активів неплатоспроможних банків.

За словами Юрчишина, Transparency International Україна буде брати на контроль усі випадки незаконного блокування електронної системи проекту ProZorro.Продажі та відміняти їх через суди.

Показати ще новини
Радіо NV
X