НБУ знизив облікову ставку на 1,5%

0 коментувати
НБУ продовжує знижувати облікову ставку

НБУ продовжує знижувати облікову ставку

Національний банк України (НБУ) знизить облікову ставку з 18% до 16,5% з 24 червня

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

"Подальше пом'якшення монетарної політики цілком відповідає інфляційним цілям на 2016 і 2017 роки і відбувається в умовах стійкого зниження інфляційного тиску, поліпшення інфляційних очікувань і стабільної ситуації на валютному ринку", – заявили в НБУ.

У регуляторі додають, що сприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура сприяла збільшенню експортних надходжень в країну і поліпшення ситуації на валютному ринку.

"У цих умовах НБУ, дотримуючись режиму гнучкого курсоутворення, купував іноземну валюту для поповнення золотовалютних резервів, не перешкоджаючи помірному зміцненню обмінного курсу, обумовленого фундаментальними факторами", – зазначають у Нацбанку.

Крім того нормалізація ситуації на валютному ринку дозволила НБУ продовжити поступову лібералізацію адміністративних обмежень.

Як відзначають в регуляторі, на стан валютного ринку буде впливати ситуація на світових сировинних ринках.

У НБУ вважають, що репатріація дивідендів, яка почалася з 13 червня 2016 року, не буде мати значного дестабілізаційного впливу, так як за передбаченого графіку виплат пропозиція на валютному ринку буде достатньою для задоволення цих потреб.

Ключовим для досягнення цінової стабільності в середньостроковій перспективі, на думку НБУ, є завершення другого перегляду програми з Міжнародним валютним фондом. Тому продовження та підтримка реформ уряду важливими в цьому питанні.

Нацбанк буде продовжувати пом'якшення монетарної політики, щоб підтримати відновлення економічної активності, якщо це не буде суперечити досягненню цілей по інфляції.

"Поступове і стримане пом'якшення монетарних умов додасть економіці силу і одночасно убезпечить інфляцію від тиску з боку внутрішнього попиту. Зниження процентних ставок стимулюватиме відновлення попиту на кредити", – резюмував регулятор.

У травні Нацбанк знизив облікову ставку до 18% до 19%. Наступне засідання, на якому можуть переглянути цей показник, проведуть 28 липня цього року.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: