НБУ знизив облікову ставку на 1,5%

0 коментувати
НБУ продовжує знижувати облікову ставку

НБУ продовжує знижувати облікову ставку

Національний банк України (НБУ) знизить облікову ставку з 18% до 16,5% з 24 червня

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

"Подальше пом'якшення монетарної політики цілком відповідає інфляційним цілям на 2016 і 2017 роки і відбувається в умовах стійкого зниження інфляційного тиску, поліпшення інфляційних очікувань і стабільної ситуації на валютному ринку", – заявили в НБУ.

У регуляторі додають, що сприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура сприяла збільшенню експортних надходжень в країну і поліпшення ситуації на валютному ринку.

"У цих умовах НБУ, дотримуючись режиму гнучкого курсоутворення, купував іноземну валюту для поповнення золотовалютних резервів, не перешкоджаючи помірному зміцненню обмінного курсу, обумовленого фундаментальними факторами", – зазначають у Нацбанку.

Крім того нормалізація ситуації на валютному ринку дозволила НБУ продовжити поступову лібералізацію адміністративних обмежень.

Як відзначають в регуляторі, на стан валютного ринку буде впливати ситуація на світових сировинних ринках.

У НБУ вважають, що репатріація дивідендів, яка почалася з 13 червня 2016 року, не буде мати значного дестабілізаційного впливу, так як за передбаченого графіку виплат пропозиція на валютному ринку буде достатньою для задоволення цих потреб.

Ключовим для досягнення цінової стабільності в середньостроковій перспективі, на думку НБУ, є завершення другого перегляду програми з Міжнародним валютним фондом. Тому продовження та підтримка реформ уряду важливими в цьому питанні.

Нацбанк буде продовжувати пом'якшення монетарної політики, щоб підтримати відновлення економічної активності, якщо це не буде суперечити досягненню цілей по інфляції.

"Поступове і стримане пом'якшення монетарних умов додасть економіці силу і одночасно убезпечить інфляцію від тиску з боку внутрішнього попиту. Зниження процентних ставок стимулюватиме відновлення попиту на кредити", – резюмував регулятор.

У травні Нацбанк знизив облікову ставку до 18% до 19%. Наступне засідання, на якому можуть переглянути цей показник, проведуть 28 липня цього року.

Україна 2020. Економіка

Не пропустіть! Вже завтра, 18 жовтня, відбудеться лекція НВ «Економіка 2020». Новий курс чи старі реформи? Приватизація чи відкати? Долар по 8 чи 50? Зростання чи дефолт? Спікери: Андрій Коболєв, Віктор Пинзеник, Оксана Маркарова, Ольга Гуцал.

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: