НБУ знижує облікову ставку до 15,5%

28 липня 2016, 14:17
Національний банк України (НБУ) з 29 липня знижує облікову ставку до 15,5% з 16,5%

Про це повідомляється в прес-релізі центробанку, передає Інтерфакс-Україна.

Це закріплено рішенням правління Нацбанку №172-рш від 28 липня 2016 року Про розмір облікової ставки

Відео дня

Нацбанк пояснює, що подальше пом'якшення монетарної політики обумовлено зниженням ризиків для цінової стабільності і узгоджується з необхідністю досягнення його цілей по інфляції: на 2016 рік - на рівні 12% "плюс-мінус 3 процентних пункту (п. п.), на 2017 рік - 8% плюс-мінус" 2 п. п.

У прес-службі Національного банку також відзначають, що в другій половині поточного року показник інфляції в річному вимірі наблизиться до цільового рівня.

У той же час Нацбанк очікує більш прискореного уповільнення інфляції з інших компонентів споживчого кошика – базової інфляції і сирих продуктах.

"Це пов'язано з факторами пропозиції, зниження імпортованої інфляції в умовах меншої волатильності обмінного курсу та поліпшення інфляційних очікувань", - додають в НБУ.

У той же час у НБУ відзначають, що рівень споживчої інфляції до кінця 2016 року може виявитися нижче очікуваних 12% у випадку істотного ефекту з боку слабкого споживчого попиту і надлишку пропозиції у зв'язку з високим урожаєм зернових та інших культур, а також поліпшенням зовнішніх умов.

У середньостроковій перспективі ключовими факторами для зниження інфляції залишається відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, відсутність цінових шоків на зовнішніх ринках, відсутність ескалації бойових дій на сході країни.

За умови подальшого зниження ризиків для цінової стабільності центробанк і далі планує пом'якшувати монетарну політику.

Крім того, НБУ зберіг прогноз темпу зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) на рівні 1,1% у 2016 році і на рівні 3% у 2017 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X