НБУ знайшов спосіб кіберзахисту грошових переказів

28 вересня 2018, 19:00

Національний банк (НБУ) планує уперше врегулювати питання щодо забезпечення належного рівня кіберзахисту та інформаційної безпеки у сфері переказу коштів.

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Так, НБУ пропонує відповідний проект постанови Правління Нацбанку Про затвердження Положення про кіберзахист та інформаційну безпеку в платіжних системах та системах розрахунків до громадського обговорення.

Відео дня

Цей документ розроблено на виконання вимог закону Про основні засади забезпечення кібербезпеки України, згідно з яким Національний банк має визначити порядок, вимоги та заходи із забезпечення кіберзахисту та інформаційної безпеки для суб’єктів переказу коштів, а також здійснювати контроль за їх виконанням.

Зокрема, проект передбачає визначити:

- вимоги до суб’єктів платіжного ринку щодо побудови системи захисту інформації та кібербезпеки;

- порядок дій при виявленні кібератак, що знижують надійність функціонування платіжних систем та систем розрахунків;

- вимоги до організаційних та технічних заходів з метою забезпечення захисту інформації та кібербезпеки суб’єктами платіжного ринку тощо.

В основу цього документу покладено вимоги і рекомендації національних та міжнародних стандартів з питань інформаційної безпеки, а також загальноприйняті у міжнародній практиці сучасні підходи до забезпечення кіберзахисту.

Прийняття проекту постанови допоможе мінімізувати кількість інцидентів інформаційної безпеки та кіберінцидентів у сфері грошових переказів, урегулювати питання використання засобів захисту інформації.

Крім того, це підвищить надійність функціонування та ефективність платіжних систем і систем розрахунків, а також пришвидшить процес модернізації існуючих платіжних систем з урахуванням сучасних технологій захисту інформації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X