НБУ зібрався якомога швидше домовитися з МВФ

4 жовтня 2018, 14:31

Переговори між Україною та Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо продовження співпраці трудомісткі, але проходять в звичайному режимі.

Про це заявила перший заступник глави Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова, передає Інтерфакс-Україна.

"Переговори йдуть в тому ключі, в якому вони повинні йти", - сказала вона.

Відео дня

Рожкова пояснила, що питання, які піднімаються в рамках меморандуму про співпрацю, стосуються багатьох сфер діяльності, тому цей процес дуже трудомісткий.

У той же час вона додала: "Ми, як НБУ, віримо в те, що ми досягнемо угоди якомога швидше".

Україна знаходиться в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року.

Місія МВФ з 6 по 19 вересня цього року працювала в Києві.

За її підсумками Фонд повідомив про конструктивні дискусії з владою України щодо політики та реформ, спрямованих на забезпечення макроекономічної стабільності та зростання, а також щодо можливої фінансової допомоги від Фонду в підтримку таких заходів. Обговорення "тривають", сказав 20 вересня представник МВФ в Україні Ґьоста Люнгман.

Пізніше глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив, що Україна домовилася з МВФ про поступове підвищення ціни на газ. За його словами, з представниками місії Фонду досягнута "принципова домовленість". Передбачається, що ціна на газ буде доведена до рівня імпортного паритету до 2020 року, тобто протягом двох років. При цьому Коболєв зазначив, що конкретні темпи підвищення "ще обговорюються".

Раніше стало відомо, що Україна і МВФ обговорюють питання дострокового припинення програми EFF і відкриття програми stand by для підтримки макрофінансової стабільності України на період з кінця 2018 з початок 2020 року.


У березні 2015 року Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких виділено лише $7,7 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X