НБУ занепокоєний масштабами агресії проти російських банків

23 березня 2017, 16:35
1473
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова просить правоохоронців покласти край прояви вандалізму проти банків із російським капіталом

Нацбанк просить правоохоронні органи зупинити хвилю вандалізму проти російських банків. Невдовзі останнім можуть знадобитися стабілізаційні кредити від українського регулятора

Робота російських банків на території України викликає занепокоєння у керівництва Національного банку України. Хвиля блокад та руйнувань відділень і банкоматів банків із державним російським капіталом вже загрожує стабільній роботі фінустанов. Це випливає із звернення НБУ сьогодні, 23 березня, до правоохоронних органів.

"З метою відновлення роботи українських банків із російським капіталом і збереження стабільної роботи банківської системи, НБУ просить зупинити прояви вандалізму, - заявила заступник голови Національного банку Катерина Рожкова. - Діяльність банків ускладнюється через агресивно налаштовані групи людей, які блокують роботу відділень російських банків і заважають доступу клієнтів до платіжних засобів".

Нагадаємо, сьогодні почали діяти санкції проти п'яти дочірніх російських банків в Україні - Сбербанк, ВТБ, Промінвестбанк, ВіЕс-банк та Банк Москви (БМ-банк). Накладені санкції, як запевнила Рожкова, не загрожують діяльності банків і збереженню коштів клієнтів. Санкції спрямовані на захист українських вкладників. Отож і сама діяльність російських банків в Україні, за словами представниці НБУ, на сьогодні не загрожує фінансовій стабільності банківської системи України.

При цьому сама робота банків з російським капіталом, як охарактеризувала Рожкова, наразі "є відносно стабільною".

На сьогодні у фінустановах, за даними НБУ, клієнтами російських банків є 1,7 млн вкладників-громадян України. Сума коштів, яку тримає українське населення на рахунках у цих установах, становить понад 21 млрд грн. Станом на 1 січня 2017 року, за даними НБУ, українці тримали 22,4 млрд грн.

За словами Рожкової, згідно з українським законодавством, російські банки, як і інші фінустанови, у разі виникнення ризику розриву ліквідності, можуть претендувати на стабілізаційну фінансову допомогу від Національного банку.

"Як правова держава, яка розбудовує демократію, ми маємо забезпечити цивілізований вихід цих українських банків із державним російським капіталом із нашого ринку", - зауважила Рожкова у своєму зверненні.

Нагадаємо, про пошук нових інвесторів та майбутній вихід із ринку заявили представники Промінвестбанку, ВТБ банку, БМ-банку та ВіЕс-банку.

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 09:29

article_img
Дольче Віта. За формування громадської думки в РФ пропагандисти отримують шалені гроші
Гаджети

Сьогодні, 10:01

article_img
Помри, Xiaomi. Огляд смартфона Samsung Galaxy J6 Plus
Країни

Сьогодні, 10:33

article_img
Наша проблема – туристи і мопеди. В Амстердамі призначили велосипедним мером дев'ятирічну дівчинку

Головне

Футбол

Вчора, 23:32

article_img
Зінченко допоміг Манчестер Сіті вийти в чвертьфінал Кубка Англії
Євробачення

Сьогодні, 09:20

article_img
KAZKA в зоні ризику. Відео всіх виступів і думки журі у другому півфіналі нацвідбору на Євробачення 2019
Наукпоп

Сьогодні, 07:00

article_img
Ейнштейн лютує. Дослідження темної матерії кидає виклик сучасній фізиці