НБУ вперше визнав банк неплатоспроможним через нерозкриття власників

10 лютого 2016, 10:10
Нацбанк ухвалив рішення про віднесення ПАТ КБ ТК Кредит в категорію неплатоспроможних через непрозорість структури власності

Про це йдеться в повідомленні НБУ в середу.

За даними Центробанку, з середини 2014 року він неодноразово звертав увагу банку на невідповідність структури його власності вимогам по її прозорості, однак фінустанова ігнорувало вимоги регулятора і не подавало запитуваних документів.

Відео дня

"Власники банку не вжили необхідних дій для приведення своєї структури власності у відповідність до вимог законодавства", - констатує Нацбанк.

Він уточнює, що кошти 98,9% вкладників будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб в повному обсязі, і сума таких виплат складає всього близько 0,6 млн грн.

Центробанку вдалося дізнатися, що на середину грудня прямим найбільшим власником банку ТК Кредит був венчурний фонд Нові технології - 18,6389%, а кінцевими ключовими учасниками були Юрій Уманець, Віллем Мартинус де Бір і Ельмар Ібанець. У той же час ЗМІ пов'язували банк і фонд Нові технології з "регіоналом" Юрієм Іванющенко.

Раніше повідомлялося, що навесні НБУ розпочне нове стрес-тестування 40 банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X