НБУ через суд визнали винним у банкрутстві Укргазпромбанку

22 березня 2016, 10:27
Окружний адмінсуд Києва визнав протиправною бездіяльність регулятора щодо Укргазпромбанку, який визнаний неплатоспроможним в 2015 році і наразі ліквідовується

Як пише FinClub, позов подав один із вкладників банку - ТОВ Торговий дім Санко.

У серпні 2014 року компанія відкрила в банку поточний рахунок, витратні транзакції за яким з 9 по 23 лютого 2015 року Укргазпромбанк не провів.

Відео дня

У квітні до банку увійшов тимчасовий адміністратор, а в вересні установу відправили на ліквідацію. 16 жовтня компанія Торговий дім Санко звернулася до ФГВФО із заявкою про визнання себе кредитором. Відповідь компанія не отримала, тому подала до суду.

Санко попросила суд визнати протиправною бездіяльність НБУ з листопада 2014 року по квітень 2015 року щодо неприйняття адекватних, негайних і рішучих дій, своєчасного застосування адекватної міри впливу до Укргазпромбанку.

Суд з'ясував, що з жовтня 2014 року по квітень 2015 року НБУ не вжив необхідних заходів впливу з метою недопущення погіршення фінансового становища банку (обмеження проведення операцій, заборона на видачу бланкових кредитів, введення особливого контролю).

Нацбанк у відповідь заявив, що застосування заходів впливу до банку є його "правом", а не "обов'язком". Суддя порахував такий аргумент непереконливим, адже якби діяльність Укргазпромбанку була обмежена, у позивача не виникло б проблем з поверненням грошей.

Показати ще новини
Радіо NV
X