НБУ виступив за заборону банкам проводити лотереї

21 листопада 2017, 11:19
Національний банк України (НБУ) розробляє зміни до чинного законодавства України з метою заборони банкам проводити операції з випуску, розповсюдження та проведення лотерей

Про це УНН повідомили в прес-службі НБУ.

Чинний закон про банки і банківську діяльність дає право банкам здійснювати лотерейну діяльність. У Нацбанку ж вважають, що банкам це не властиво.

Відео дня

"Національний банк України вважає, що такий вид діяльності є неналежним для банківських установ, основним фокусом діяльності яких є надання власне банківських, а також інших фінансових послуг", - пояснили в НБУ.

Наразі НБУ розробляє зміни, які законодавчо заборонять банкам проводити лотереї (шляхом виключення з переліку дозволених видів діяльності діяльності з випуску, розповсюдження та проведення лотерей).

Регулятор наголосив, що аналогічну позицію поділяють експерти Світового банку (СБ).

Крім того, НБУ виступив проти монополії на ринку лотерей.

"Національний банк виступає за необхідність забезпечення конкуренції на ринку лотерей і, в зв'язку з цим, не підтримує надання одним суб'єктам будь-яких переваг в отриманні ліцензій з випуску та проведення лотерей порівняно з іншими суб'єктами", - резюмували в НБУ.

Нагадаємо, сьогодні на ринку є три діючі оператори лотерей: Патріот, МСЛ (Молодьспортлото) і УНЛ (Національна лотерея).

Також відповідну ліцензію має державний Ощадбанк, проте він ніколи нею не користувався та не проводив лотереї.

У травні поточного року Мінфін опублікував на своєму сайті проект нових вимог до лотерейних операторів для отримання ліцензій. Вони виписані таким чином, що, в разі їх погодження, ліцензії зможе отримати лише один з діючих операторів - УНЛ, а також державні банки. У Мінфіні порахували, що з продажу ліцензій може бути отримано 1 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X