НБУ виступив за створення компаній з управління "токсичними" активами

21 листопада 2017, 08:50
Національний банк України підтримує Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) в роботі над створенням механізму з управління заборгованістю.

20 листопада у час зустрічі в Національному банку представники НБУ, Світового банку, ЄБРР, Міжнародного валютного фонду, компанії Baker McKenzie, Незалежної асоціації банків України і банківської спільноти обговорили шляхи вирішення питання проблемних активів.

Відео дня

Зокрема, група фахівців під керівництвом консультанта ЄБРР розробила законопроект Про діяльність з управління заборгованістю.

Його мета - правове забезпечення діяльності компаній з управління заборгованістю в Україні, створення належного конкурентного середовища на вторинному ринку кредитів в Україні та удосконалення правового регулювання передачі прав вимоги за заборгованістю (зокрема проблемною заборгованістю банків).

На думку НБУ такі кроки сприятимуть вирішенню проблеми "токсичних" активів у банківській системі, полегшать прихід приватного капіталу на ринок проблемних активів і допоможуть відновленню активного кредитування в Україні.

"Вирішити наявну проблему неможливо без змін в законодавстві. Цей документ передбачає створення вторинного ринку кредитів, які будуть прибутковими,"живими" і працюватимуть на розвиток бізнесу і держави", - зазначила заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

Повідомляється, що законопроект передбачає створення нової категорії небанківських фінансових установ - компаній з управління заборгованістю, які будуть додатковими інструментами передачі та врегулювання заборгованості.
Цим законопроектом встановлено прозорі вимоги до створення таких компаній, порядку їхньої діяльності та роботи з придбаною заборгованістю, а також інші регуляторні вимоги до таких компаній.

Відзначається, що проектом закону пропонується тимчасово, до 2023 року, звільнити всіх боржників - як фізичних, так і юридичних осіб - від сплати податку на прибуток, нарахований у разі вибачення частини їхнього боргу компанією з управління заборгованістю.

Крім того, запропонований законопроект пропонує комплексний перегляд відповідних положень законодавства, і очікується, що створені цим законом чіткі правила для торгівлі проблемними активами сприятимуть залученню іноземних інвестицій від міжнародних професійних учасників вторинного ринку кредитів.

До кінця листопада проект закону України Про діяльність з управління заборгованістю планують винести на публічне обговорення.

Раніше Верховна Рада прийняла за основу законопроект про створення в Україні централізованого кредитного реєстру, що дозволить поліпшити рівень оцінки кредитних ризиків банків з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X