НБУ вирішив не змінювати облікову ставку, заявляє про інфляційні ризики

17 грудня 2015, 14:13
Правління Національного банку України (НБУ) 17 грудня ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 22% річних

Як повідомили в прес-службі регулятора, НБУ вважає за необхідне зберегти існуючі монетарні умови для стримування інфляційних очікувань.

"Правління НБУ усвідомлює існуючі ризики посилення тиску на ціни", - сказано в повідомленні.

Відео дня

Основним джерелом такого тиску Нацбанк назвав збереження низького попиту на товари українського експорту. Ризики також становлять розпочатий Федеральним резервом США цикл підвищення процентної ставки вперше з 2006 року і девальвація валют країн - торгових партнерів. Іншим ризиком зростання інфляції названо можливе підвищення акцизу на алкоголь і тютюнові вироби.

Згідно з повідомленням, в подальшому за умови збереження безінфляційного тренда, поліпшення інфляційних очікувань і ослаблення ризиків НБУ може відновити поступове пом'якшення монетарної політики.

Також зазначається, що правління прийняло рішення припинити з 10 січня 2016 року зарахування залишків готівки в касах банків в національній валюті в покриття обов'язкових резервів.

Діюча в даний час норма дозволяє банкам зараховувати для покриття обов'язкових резервів 75% залишку готівки в касі в національній валюті.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення з 25 вересня знизити облікову ставку з 27% до 22% річних.

Під обліковою ставкою розуміється процентна ставка, по якій НБУ надає кредити комерційним банкам.

Показати ще новини
Радіо NV
X