НБУ виніс невтішний прогноз українській приватизації

14 червня 2018, 08:51

Національний банк України (НБУ) прогнозує, що план надходжень від приватизації у 2018 року не буде виконано.

Про це йдеться у червневому звіті регулятора про фінансову стабільність.

"Виконання плану приватизації традиційно під питанням. У бюджеті заплановано отримати від роздержавлення майна 21,3 млрд грн. Однак цей план вкотре надто оптимістичний", - йдеться в документі.

Відео дня

Крім того, НБУ вказує на необхідність прийняти низку підзаконних актів для його виконання, а також низькі темпи підготовки приватизаційних конкурсів і їх неодноразовий перенесення їх строків.

"За оцінками Національного банку, фактична сума надходжень від приватизації буде в рази меншою від запланованої. Це змусить Уряд України шукати компенсатори для покриття розривів ліквідності, зокрема, шляхом збільшення запозичень на внутрішньому ринку", - говориться в звіті.

У НБУ зазначають, що частина цих коштів вдасться позичити завдяки ініціативі Кабінету міністрів дозволити місцевим громадам купувати державні цінні папери.

"Спрямування ресурсів місцевих бюджетів на ринок державних цінних паперів – тимчасове рішення, що принципово не вирішує проблеми. Вкладення в ОВДП також можуть призводити до відтермінування капітальних інвестицій та перешкоджати реалізації інфраструктурних проектів на місцевому рівні", - відзначає НБУ.

Нагадаємо, що в січні 2018 року Верховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Залишається тільки мала приватизація і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

У березні ФДМ затвердив список об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році. До нього увійшли близько 600 об'єктів. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що початок малої приватизації заплановано на червень 2018 року.

Крім того, в травні уряд затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який входили 23 підприємства. У нього, зокрема, увійшли п'ять обленерго, Центренерго, Одеський припортовий завод (ОПЗ), Турбоатом, Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК), Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК) і Сумихімпром.

Як відомо, держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн. Роком раніше держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте отримано було лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,1 млрд грн ФДМ отримав за рахунок продажу блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, вже володіла в них контрольним пакетом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X