НБУ пояснив, навіщо хоче знати все про клієнтів банків

25 лютого 2016, 19:42
Нацбанк висунув вимогу до банків - провести ідентифікацію своїх клієнтів найближчим часом

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-служба регулятора.

За даними НБУ, останнім часом громадяни почали отримувати листи від банків стосовно проходження ідентифікації.

Відео дня

Наприклад, банки просили протягом певного часу звернутися з паспортом (або іншим документом, що посвідчує особу) до відділення банку для проведення додаткового уточнення інформації щодо ідентифікації", - йдеться у повідомленні.

Регулятор зазначив, що ще восени 2014 року був прийнятий закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом". Банки мали провести ідентифікацію своїх клієнтів до кінця 2015.

"Він вимагає від банків регулярної ідентифікації клієнтів. Це міжнародна практика - банки мають знати своїх клієнтів, як фізичних, так і юридичних осіб. В першу чергу, це допомагає у боротьбі зі схемними операціями та відмиванням коштів", - пояснили в НБУ.

Крім того, регулятор уточнив, що Національний банк просить банки провести саме ідентифікацію клієнтів та не вимагає блокування карток фізичних осіб.

Нагадаємо, раніше Нацбанк ухвалив постанову №100, якою запровадив механізм роловеру - надання банку кредиту для виконання раніше взятих зобов’язань. Новий механізм можна буде застосувати для сплати кредитів рефінансування та овернайт, заставами яких були держоблігації України та депозитні сертифікати НБУ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X