НБУ спрощує валютні обмеження для іноземних інвестицій

0 коментувати
НБУ дещо послабив валютне регулювання іноземних операцій
НБУ

НБУ дещо послабив валютне регулювання іноземних операцій

Нацбанк з 11 травня звільняє від обов'язкового продажу валюти, що надходить для здійснення іноземних інвестицій в Україну

Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №308, яка набирає чинності з 11 травня.

Регулятор також скоротив на 1 день термін бронювання уповноваженими банками гривневих коштів для купівлі валюти за дорученням клієнтів. Тепер купівля валюти буде можлива на третій операційний день (режим Т + 2), тоді як раніше це було можливо на четвертий день (режим Т + 3). Аналогічним чином скорочено термін для операцій з перерахування коштів у гривні на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів.

Проведення таких операцій, як і раніше, вимагає підтвердження регулятора протягом зазначеного строку для запобігання непродуктивному відпливу капіталу. У зв'язку з цим інформація, яку банки нададуть для узгодження 5 і 6 травня, підтверджуватиметься Нацбанком 11 травня. Відповідно, інформація, надана 10 травня, підтверджуватиметься 12 травня, підтвердження за заявками від 11 травня буде 13 травня і т. д.

Крім цього, НБУ скасував заборону на купівлю іноземної валюти для розрахунків за продукцію, імпортовану в Україну до 1 січня 2015 року, за договорами із заміною боржника та/або кредитора. Крім цього, ця заборона скасовується для перерахування коштів у гривні на користь нерезидентів через кореспондентський рахунок банку-нерезидента, відкритий в уповноваженому банку.

Напомним, заступник голови Нацбанку Владислав Рашкован заявив, що Україна повинна до 2019 року в рамках зобов'язань угоди з ЄС зменшити валютні обмеження

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: