НБУ спрогнозував скорочення золотовалютних резервів України

14 грудня 2017, 15:54
Національний банк України (НБУ) очікує зростання міжнародних резервів України за підсумками 2017 року з $15,54 млрд до "трохи нижче" $19 млрд

Про це повідомив заступник глави НБУ Олег Чурій, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"До кінця цього року наш прогноз, що золотовалютні резерви (ЗВР) будуть трохи нижче, ніж $19 млрд", - сказав він.

Відео дня

При цьому, в кінці листопада Чурій заявляв, що міжнародні резерви досягли $19 млрд.

Крім того, за його словами, цей прогноз заснований на розумінні того, що до кінця поточного року Україна "на 100%" не отримає черговий транш кредиту Міжнародного валютного фонду за програмою EFF.

"У той же час, ми розраховуємо в наступному році отримати два транші на загальну суму $3-3,5 млрд. Завдяки надходженню цих коштів в ЗВР і іншого пов'язаного фінансування від міжнародних організацій, зокрема, Європейської комісії, ми зможемо поповнити наші ЗВР в наступного року ", - сказав заступник голови НБУ.

Міжнародні резерви України у 2016 році зросли на 17% - до $15,54 млрд.

У листопаді 2017 го міжнародні резерви України зросли на 0,9% - до $18,9 млрд. Всього з початку цього року вони зросли майже на 22%, і вже в четвертий раз обновили максимум з січня 2014 року.

Крім того, у щоквартальному інфляційному звіті за жовтень Нацбанк повідомив, що закладає в свої прогнози продовження співпраці з МВФ і очікує зростання резервів до $22,2 млрд (або 4,2 місяців імпорту майбутнього періоду) на кінець 2018 року.

У свою чергу, в 2019 році значні виплати за державним боргом приведуть до зниження резервів до $21,1 млрд (або 3,9 місяця імпорту майбутнього періоду) станом на кінець року.

Відзначимо, що Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ повинен прийняти закон про приватизацію і забезпечити прозорий продаж держактивів, створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогою була вже прийнята пенсійна реформа.

Показати ще новини
Радіо НВ
X