НБУ спрогнозував ріст золотовалютних резервів до $22,2 млрд

3 листопада 2017, 14:15
Національний банк України (НБУ) прогнозує ріст міжнародних золотовалютних резервів України до $22,2 млрд на кінець наступного 2018 року

Про це йдеться в оновленому щоквартальному інфляційному звіті за жовтень, який НБУ оприлюднив на своєму сайті.

На думку регулятора, нарощенню резервів сприятиме продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ): Нацбанк очікує на надходження наступного траншу за програмою розширеного фінансування EFF у І кварталі 2018 року.

Відео дня

Загалом протягом наступного року від МВФ надійде $3,5 млрд, за прогнозами НБУ. Це також уможливить отримання кредиту від Світового банку на суму $0,5 млрд.

"Разом із профіцитом зведеного платіжного балансу це дасть змогу збільшити міжнародні резерви до $22,2 млрд (або 4,2 місяця імпорту майбутнього періоду) на кінець 2018 року", - прогнозує регулятор.

В свою чергу, у 2019 році значні виплати за державним боргом призведуть до зниження резервів до $21,1 млрд (або 3,9 місяця імпорту майбутнього періоду) станом на кінець року.

Український уряд очікував надходження чергового траншу від МВФ вже до кінця цього року., заявляв раніше міністр фінансів Олександр Данилюк. Проте ні НБУ, ні міжнародні рейтингові агенції не поділяють таких оптимістичних прогнозів, очікуючи виділення грошей не раніше першої половини наступного року.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Україна повинна прийняти закон про приватизацію і забезпечити прозорий продаж держактивів, створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогою була вже прийнята пенсійна реформа.

Показати ще новини
Радіо NV
X