НБУ: Приватбанк був фінансовою пірамідою

12 липня 2017, 15:40
Заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова  ознайомила депутатів з висновками аудиторської компанії EY за результатами аудиту фінансової звітності Приватбанку

"Всі висновки незалежного аудитора компанії EY ще раз підтвердили раніше зроблені НБУ оцінки щодо незадовільного фінансового стану Приватбанку на момент націоналізації та обґрунтованість рішення держави щодо входження в капітал банку задля захисту понад 20 млн його клієнтів", – наголосила у своєму виступі Катерина Рожкова, передає прес-служба НБУ.

Відео дня

Серед ключових висновків аудитора заступник голови НБУ виділила, що Приватбанк був фінансовою пірамідою: "Тобто, у банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладів. Приватбанк був фінансовою пірамідою".

Про це свідчать дані по знеціненню кредитів, яке склало 206,5 млрд грн. "З них лише невелика частина – кредити фізособам та МСБ (14,9 млрд грн). Це засвідчує ризиковану кредитну політику, що проводилась колишнім менеджментом", - сказано у повідомленні НБУ.

Для порівняння: обсяг коштів населення в банку на момент входження держави в капітал становив 151,2 млрд грн.

Разом з тим, компанія EY не вивчала проблематику інсайдерських кредитів Приватбанку.

При цьому аудитор EY поставив під сумнів роботу свого конкурента PwC щодо Приватбанку.

Серед ключових висновків аудитора заступниця голови НБУ виділила також той факт, що у Приватбанку 86% кредитів юрособам не забезпечені заставою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X