НБУ послабив валютне регулювання – бізнес може інвестувати за кордон до $2 млн

9 червня 2017, 14:44
Правління Національного банку послабило антикризові валютні обмеження

Відповідне рішення оприлюднено на офіційному сайті відомства.

Постанова набирає чинності із 12 червня 2017 року. Від так, бізнес отримає можливість інвестувати за кордон до $2 млн еквіваленті за один календарний рік на підставі однієї валютної ліцензії. Досі ліміт загальної суми таких операцій становив $50 тис. на місяць ($600 тис. на рік).

Відео дня

Також НБУ встановив нові вимоги для отримання ліцензій, залежно від суми інвестиції за кордон.

Якщо розмір інвестиції є меншим $50 тис., то діятимуть спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії. Крім заяви, достатньо буде надати договір про здійснення інвестиції, документи про реєстрацію об’єкта інвестиції тощо.

Для інвестицій понад $50 тис. запроваджується розгорнутий перелік документів для запобігання використання валютних ліцензій для схемного відтоку капіталу.

"Зокрема, резидент повинен додатково підтвердити економічний сенс операції, наявність у нього прозорих джерел коштів для її проведення, надати розгорнуту інформацію про кінцевих бенефіціарних власників суб’єктів інвестиційної операції тощо", - сказано у повідомлення Нацбанку.

Такі кроки, з точки зору регулятора, дозволять покращити умови ведення юридичними особами зовнішньоекономічної діяльності і не сприятимуть проведенню економічно необґрунтованих операцій з виводу коштів за межі України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X