НБУ пообіцяв скасувати валютні обмежання

20 квітня 2016, 11:08
580
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

НБУ до 2019 має скасувати валютні обмежання

Заступник голови Нацбанку Владислав Рашкован заявив, що Україна повинна до 2019 року в рамках зобов'язань угоди з ЄС зменшити валютні обмеження

Про це повідомляє FinClub.

"Україна вже взяла на себе зобов'язання в рамках угоди з ЄС. До 2019 року ми маємо застосувати директиву ЄС 88/361, яка говорить про вільний рух капіталу. Питання тільки в тому: зробити це відразу чи поступово", - сказав Рашкован.

За його словами, НБУ хоче застосувати валютне регулювання лише в частині відмивання грошей.
Для такої реформи передбачено проведення чотирьох етапів валютної лібералізації: спрощення операційної діяльності (лібералізація поточного рахунку, скасування обмежень на перекази і внутрішні операції), лібералізація припливу іноземного капіталу (вільне володіння приплив інвестицій, скасування обмежень на виведення інвестицій і дивідендів), спрощення виведення українського капіталу ( спрощення транскордонних боргових операцій, спрощення інвестування в ЄС і ОЕСР) і перехід до європейського регулювання (приведення регулювання фінансового сектора відповідно до стандартів ЄС).

Нагадаємо, НБУ спростив валютні обмеження для українців. Він розширив спектр операцій із зарахування коштів у іноземній валюті на власні поточні рахунки фізосіб.

Головне

Події

Вчора, 12:10

article_img
Снігопади в Україні: обмеження ввели на дорогах в чотирьох областях
Геополітика

Вчора, 22:29

article_img
Мадуро розриває дипломатичні відносини з США
Компанії/Ринки

Вчора, 18:32

article_img
Мінекономіки пропонує Порошенку ветувати закон про продовження мораторію на продаж землі