НБУ пояснив відклик у МФВ земельної реформи зі списку вимог

19 липня 2017, 20:35
Катерина Рожкова, заступник голови Нацбанку, вважає, що Україна ще не обрала ідеальну модель ринку землі

Про це вона заявила в інтерв'ю порталу Liga.net.

За її словами, мета всієї співпраці з МВФ полягає в підготовці економіки України до того моменту, коли Фонд перестане її кредитувати.

Відео дня

"Для цього у нас повинні бути гроші, які можна заробити двома способами: заощадити і примножити доходи. Щоб заощадити, потрібна пенсійна реформа, яка прибере дефіцит Пенсійного фонду, а також медична реформа. Доходи можуть забезпечити подальший розвиток економіки і надходження інвестицій. Земельна реформа спрямована саме на приплив інвестицій", - зазначила Рожкова.

Заступниця голови НБУ вважає, що питання не в тому, що українська сторона попросила виключити, а в тому, як країна оцінює пріоритетність реформ.

"Мені здається, що медична реформа важливіша. Вона не стояла маяком у меморандумі, але ми її почали робити. Черговість деяких реформ може змінюватися, але це переговорний процес з МВФ. Що стосується земельної реформи, то навіщо приймати формальну реформу, якщо ми не зможемо її імплементувати? Як на мене, краще робити ті реформи, за якими вже є модель, як у випадку з медичною, хоч вона і не стояла в маяку", - підкреслила Рожкова.

Показати ще новини
Радіо НВ
X