НБУ пояснив причини зростання цін в Україні

12 червня 2018, 09:12

Травневий показник інфляції в Україні виявився нижчим за прогноз Національного банку (НБУ), опублікований в інфляційному звіті за квітень 2018 року. Це сталося в основному завдяки стрімкому уповільненню зростання цін на продукти харчування.

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Крім того, уточнюють в НБУ, не так швидко, як у квітні, зростали адміністративно регульовані ціни через уповільнення зростання цін на тютюнові вироби та помірніше, ніж минулого року, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Відео дня

Згідно з даними НБУ, базова інфляція в травні сповільнилася - до 9,3% в річному вимірі.

"Як і очікувалося, поступово вичерпується дія тимчасових факторів пропозиції, які спричинили перевищення фактичних показників споживчої інфляції у другій половині 2017 року та у перші місяці поточного року", - йдеться в повідомленні.

Це відбувається внаслідок як більш сприятливих погодних умов цього року порівняно з весняними заморозками минулого року, так і розширення пропозиції імпортної продукції.

"Додатковим чинником є проведення Національним банком жорсткої монетарної політики, яка проявилася насамперед через зміцнення обмінного курсу гривні з кінця січня 2018 року", - уточнює НБУ.

Водночас, як і в попередні місяці, зберігався тиск на ціни з боку подальшого зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також швидкого відновлення споживчого попиту.

"З огляду на поступове вичерпання тимчасових факторів пропозиції, що діяли в минулому, та достатньо жорсткі монетарні умови Національний банк очікує на подальше поступове зниження споживчої інфляції у відповідності до прогнозу (8,9% р/р на кінець 2018 року) та її повернення в цільовий діапазон в середині 2019 року", - повідомили в НБУ.

Нагадаємо, що споживчі ціни в травні 2018 року практично не змінилися.

Нагадаємо, що споживча інфляція в Україні за підсумками 2017 року становила 13,7%, прискорилися з 12,4% в 2016 році. У 2015-му зростання цін було зафіксовано на рівні 43,3%, в 2014 році - 24,9%. Додамо, що в лютому 2018 року інфляція склала 0,9% і в січні - 1,5%.

Національний банк України погіршив прогноз інфляції до 8,9% на 2018 рік з попереднього прогнозу в 7,3%. Протягом наступних двох років, до 2020 року інфляція знизиться до 5% річних.

Водночас у Світовому банку попереджають, що інфляція в Україні в 2018 році може знову перевищити очікування на тлі підвищення витрат на оплату праці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X