НБУ підтвердив прогноз щодо інфляції

6 вересня 2018, 15:00

Національний банк України (НБУ) вважає актуальним липневий прогноз зниження інфляції до 8,9% в 2018 році, та її повернення до цільового діапазону наприкінці 2019 року і середньострокової мети 5% у 2020 році.

Про це повідомив регулятор.

Відзначається, що подальше уповільнення інфляції буде стримуватися очікуваним підвищенням адміністративно регульованих цін і тарифів, спрямованим на наближення цін на газ на внутрішньому ринку до ціни імпортного паритету, в четвертому кварталі 2018 року. Зростання цін і надалі будуть стимулювати стійкий внутрішній споживчий попит і високі інфляційні очікування.

Відео дня

Також в НБУ вважають, що у липні 2018 споживча інфляція продовжила сповільнюватися - до 8,9% у річному вимірі, впритул наблизившись до цільового діапазону, встановленого Основними принципами грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокової перспективи: 6,5% ± 2 п.п. на кінець третього кварталу 2018.

За попередніми оцінками Нацбанку, в серпні інфляція також залишалася близькою до цієї позначки.

При цьому у НБУ вважають, що девальваційний тиск на гривню, що спостерігається з липня цього року, не відіб'ється істотно на динаміці інфляціі. Діло в тому, що порівняноі з гривнею більшість валют країн - основних торгових партнерів України за цей час знецінилися більш істотно.

На думку регулятора, ключовою умовою зниження інфляції до встановленої мети залишається успішне продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), що дозволить отримати пов'язане фінансування від інших партнерів України. Це сприятиме зміцненню макрофінансової стабільності та стане позитивним сигналом для учасників ринку щодо подальшого просування в здійсненні реформ в Україні, додали в НБУ.

Нагадаємо, що раніше НБУ визначив цільовий рівень інфляції 5% з грудня 2019 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X