НБУ оцінив зростання економіки за рік

2 лютого 2018, 11:04
351
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
НБУ оцінив зростання економіки за рік  - фото

Українська економіка зросла на 2,1% в 2017 році

Національний банк України (НБУ) оцінив зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2017 році у 2,1%.

Про це повідомляється в інфляційному звіті НБУ.

У звіті наголошується, що негативний вплив від припинення торгівлі з неконтрольованими територіями (НКТ) на реальний ВВП у 2017 році виявився нижче, ніж очікувалося на початку року - 0,9 процентного пункту (п.п.) у порівнянні з 1,3 п.п.

Причиною у НБУ називають швидку переорієнтацію металургійних підприємств на нові джерела поставок сировини на тлі поліпшення зовнішньої кон'юнктури і зростання внутрішнього попиту.

Згідно зі звітом, у IV кварталі, зростання ВВП сповільнилося по відношенню до аналогічного кварталу попереднього року до 1,5%, тоді як у III кварталі він становив 1,5%.

У регуляторі заявляють, що це обумовлено істотним спадом у рослинництві через низьку врожайність пізніх зернових та технічних культур.

Крім того, у звіті наголошується, що спостерігалося збільшення обсягів виробництва у переробній промисловості, зокрема у машинобудуванні, хімічній і металургійному виробництві, що майже повністю компенсувало подальше падіння випуску у добувній промисловості і виробництві електроенергії, перш за все відображала вплив від розриву виробничо-логістичних зв'язків з НКТ на початку року.

Нагадаємо, у 2016 році українська економіка зросла на 2,3% після спаду на 9,8% в 2015 році і 6,6% - у 2014 році.

У Держстаті також повідомляли, що у 2017 році поквартальне зростання ВВП поступово сповільнювався - з 2,5% у першому кварталі до 2,3% - у другому і 2,1% - у третьому.

У липні 2017 року НБУ погіршив прогноз зростання ВВП країни у 2017 році з 1,9% до 1,6%, зберігши прогноз інфляції на рівні 9,1%.

У кінці січня 2018 року голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин заявив про можливість уповільнення зростання економіки через підвищення облікової ставки регулятором. Відзначимо, що головну облікову ставку підвищили на 1,5%, з 14,5% до 16%.

Діалоги про бізнес

23 травня, в Києві, відомі підприємці Сергій Тігіпко, Петро Чернишов, Ігорь Смілянський і Дмитро Шимків стануть спікерами лекції НВ «Діалоги про бізнес: як досягти успіху в епоху змін».

Докладніше про подію

Вибір редакції

thumb img
Втрата позицій. Які активи в Києві може продати Еста Холдинг Ріната Ахметова
Компанії/Ринки

Вчора, 17:24

thumb img
HeidelbergCement йде з України. Хто допоміг інвестбанкіру викупити цементні заводи у німців
Фінанси

Вчора, 20:05

thumb img
Суддя Госпсуду Босий переніс справу за боргами Коломойського перед НБУ, скасувавши всі клопотання регулятора

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua