НБУ оцінив зростання економіки за рік

2 лютого 2018, 11:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національний банк України (НБУ) оцінив зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2017 році у 2,1%.

Про це повідомляється в інфляційному звіті НБУ.

У звіті наголошується, що негативний вплив від припинення торгівлі з неконтрольованими територіями (НКТ) на реальний ВВП у 2017 році виявився нижче, ніж очікувалося на початку року - 0,9 процентного пункту (п.п.) у порівнянні з 1,3 п.п.

Відео дня

Причиною у НБУ називають швидку переорієнтацію металургійних підприємств на нові джерела поставок сировини на тлі поліпшення зовнішньої кон'юнктури і зростання внутрішнього попиту.

Згідно зі звітом, у IV кварталі, зростання ВВП сповільнилося по відношенню до аналогічного кварталу попереднього року до 1,5%, тоді як у III кварталі він становив 1,5%.

У регуляторі заявляють, що це обумовлено істотним спадом у рослинництві через низьку врожайність пізніх зернових та технічних культур.

Крім того, у звіті наголошується, що спостерігалося збільшення обсягів виробництва у переробній промисловості, зокрема у машинобудуванні, хімічній і металургійному виробництві, що майже повністю компенсувало подальше падіння випуску у добувній промисловості і виробництві електроенергії, перш за все відображала вплив від розриву виробничо-логістичних зв'язків з НКТ на початку року.

Нагадаємо, у 2016 році українська економіка зросла на 2,3% після спаду на 9,8% в 2015 році і 6,6% - у 2014 році.

У Держстаті також повідомляли, що у 2017 році поквартальне зростання ВВП поступово сповільнювався - з 2,5% у першому кварталі до 2,3% - у другому і 2,1% - у третьому.

У липні 2017 року НБУ погіршив прогноз зростання ВВП країни у 2017 році з 1,9% до 1,6%, зберігши прогноз інфляції на рівні 9,1%.

У кінці січня 2018 року голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин заявив про можливість уповільнення зростання економіки через підвищення облікової ставки регулятором. Відзначимо, що головну облікову ставку підвищили на 1,5%, з 14,5% до 16%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X