Уповільнення. НБУ оцінив зростання економіки за останній квартал

2 листопада 2018, 09:45
301
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Уповільнення. НБУ оцінив зростання економіки за останній квартал - фото

Фото: прес-служба НБУ

Економіка України сповільнила зростання

Національний банк України (НБУ) оцінює зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) в липні-вересні в 3,1% і відзначає уповільнення зростання з 3,2% на тлі погіршення динаміки більшості базових галузей економіки та ділових очікувань підприємств.

Про це йдеться в жовтневому інфляційному звіті, опублікованому регулятором.

"У третьому кварталі 2018 зростання економіки України дещо сповільнилося (до 3,1% р/р за оцінками НБУ) на тлі погіршення динаміки більшості базових галузей економіки", - говориться в документі.

Регулятор зазначає, що на показниках сільського господарства негативно відобразилася нижча врожайність ранніх зернових, а зростання в промисловості стримували погіршення кон’юнктури на зовнішніх ринках, ремонтні роботи на кількох металургійних підприємствах та ускладнення вантажних перевезень.

Ці ж чинники гальмували збільшення експорту, вважають в Нацбанку. Водночас тривало подальше нарощення грошових переказів трудових мігрантів, що разом зі зростанням заробітної плати та соціальних виплат стимулювало споживчий попит та імпорт.

В результаті дефіцит поточного рахунку платіжного балансу істотно розширився (до $2,1 млрд за січень-серпень). Додатковим фактором розширення дефіциту було збільшення обсягів виплат дивідендів.

Нагадаємо, що раніше Нацбанк зберіг прогноз зростання ВВП на 3,4% в 2018 році.

На початку жовтня Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України в 2018 році до 3,3%, і в 2019 році - до 3,5%. Також міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозувало зростання ВВП України на 3,2% в 2018 році. При цьому в 2019 році агентство прогнозує зростання на 3,7%.

Агентство S&P очікує прискорення зростання ВВП України в 2018 році до 3,1% з уповільненням його до 2,9% в 2019-2021 роках.

При цьому Європейський банк реконструкції і розвитку поліпшив прогноз зростання ВВП України з 3% до 3,5% в 2018 році.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

23 травня, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic
Економіка

23 травня, 09:00

thumb img
Зима близько. Як Нафтогаз і Газпром готуються до загострення транзитного конфлікту
thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua