НБУ оцінив зростання економіки України

20 вересня 2017, 15:47
Економіка України з початку року зросла на 2.3% в річному вимірі, проте незначно сповільнившись з 2.5% в I кварталі

Про це свідчать уточнені дані Державної служби статистики України, передає прес-служба НБУ.

За даними Нацбанку, сезонно скоригований рівень реального ВВП підвищився на 0.6% в порівнянні з попереднім кварталом.

Відео дня

Так, темпи зростання реального ВВП перевищили оцінки Національного банку, опубліковані в інфляційному звіті за липень 2017 року.

У НБУ також зазначили, що зростанню економіки в цей період сприяло поліпшення фінансового стану підприємств та їхніх ділових очікувань, в результаті чого підвищилася інвестиційна активність бізнесу.

За підсумками другого кварталу зростання інвестицій в основний капітал в II кварталі прискорилося до 23.7%(р/р) не дивлячись на підвищення бази порівняння.

Також в НБУ очікують, що незначне уповільнення приросту економіки продовжиться і в другому півріччі.

"У цей період традиційно зростає вага рослинництва. Цього року очікується високий врожай, який, однак, буде дещо меншим порівняно з рекордним попереднім роком. В окремих видах діяльності зростання сповільниться на тлі підвищення бази порівняння. Насамперед це буде помітно у будівництві та інших видах діяльності, що залежать від інвестиційної активності", - додали в НБУ.

Інвестиційний попит при цьому залишиться високим. Також поліпшується цінова кон’юнктура на зовнішніх ринках, що відображається в нарощуванні випуску металургійними підприємствами.

В цілому, поточна динаміка показників реального сектору та результати першого півріччя 2017 року свідчать про збільшення ймовірності того, що економічне зростання за підсумками 2017 року перевищить прогноз Національного банку (1.6% р/р).

Нагадаємо, раніше Національний банк України оцінив зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2-му кварталі 2017 року 1,5%.

Також раніше повідомлялося, що Держстат поліпшив оприлюднену в середині травня оцінку зростання ВВП в першому кварталі з 2,4% до 2,5%. Одночасно відомство підтвердило попередню оцінку зниження ВВП по відношенню до попереднього кварталу (четвертого кварталу 2016 року) з урахуванням сезонного фактора - 0,3%.

Номінальний ВВП за минулий рік склав 2,4 трлн грн, зміна дефлятора - 17,1%. У номінальному вираженні ВВП в першому кварталі минулого року дорівнював 455,637 млрд грн, у другому - 535,3 млрд грн, в третьому - 669,2 млрд грн і в четвертому - 723 млрд грн.

Уряд при перегляді проекту держбюджету-2017 влітку цього року підвищила оцінку номінального ВВП в 2017 році до 2,8 трлн з 2,6 трлн грн, погіршивши прогноз його реального зростання до 1,8%, інфляції - до 11,2%.

Крім того, раніше в уряді спрогнозували зростання валового внутрішнього продукту в 2017 році на рівні 2%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X