НБУ очікує надходження $11,5 млрд від українських заробітчан

28 серпня 2018, 14:20

Національний банк України прогнозує надходження цього року в Україну близько $11,5 млрд від трудових мігрантів, які працюють за кордоном.

Про це повідомив заступник голови регулятора Олег Чурій під час круглого столу в Києві у вівторок, 28 серпня, передає УНІАН.

"На платіжний баланс впливає перерахування коштів від громадян, які працюють за кордоном. У цьому році наш прогноз - це $11,5 млрд", - сказав він.

Відео дня

За його словами, трудова міграція є негативним явищем для економіки країни в довгостроковій перспективі, але для платіжного балансу це досить серйозні надходження, які позитивно впливають на валютний ринок.

Відзначимо, що українці, які працюють в Польщі, у першому кварталі 2018 року вислали додому 3,4 млрд злотих, тобто понад $920 млн. Це на 700 млн злотих більше, ніж в 2017 році.

Раніше польська Gazeta Prawna зазначала, що українські заробітчани - на другому місці за впливом на польську економіку. За даними Нацбанку Польщі, українці переводять більш ніж 90% від усього обсягу транзакцій за кордон.

Міністерство соціальної політики прогнозує в найближчі роки посилення міграційних процесів в Україні за рахунок високого попиту на кваліфіковану робочу силу.

Показати ще новини
Радіо NV
X