НБУ обіцяє проблемним банкам нові умови рефінансування. Що це означає

24 лютого 2016, 09:01
Нацбанк у вівторок, 23 лютого, ухвалив постанову №100, якою запровадив механізм роловеру - надання банку кредиту для виконання раніше взятих зобов’язань

Таким чином, нацрегулятор закріпив постанову №90 від 18 лютого. Новий механізм можна буде застосувати для сплати кредитів рефінансування та овернайт, заставами яких були держоблігації України та депозитні сертифікати НБУ.

Відео дня

Крім того, на сайті головного банку України повідомляється, що він розширив перелік цінних паперів, які можна подавати як заставу за кредитами овернайт та операціями прямого репо.

Досі за кредитами овернайт використовувалися лише облігації внутрішньої держпозики та депозитні сертифікати НБУ, а за операціями прямого репо - лише ОВДП (облігації внутрішньої держпозики).

Заставою за кредитами рефінансування можна також було надавати й облігації міжнародних фінустанов. Відтепер такі облігації будуть прийматися Нацбанком і за кредитами овернайт та операціями прямого репо.

НБУ надав можливість банкам збільшувати, зменшувати або проводити заміну застави за кредитами рефінансування. Раніше було передбачена лише можливість її зменшення, якщо відбулося часткове погашення кредиту.

Обсяг заборгованості банків перед Національним банком України за виданими кредитами рефінансування у січні знизився на 3,484 млрд грн, або на 3,3%, до 102,364 млрд грн.

У 2015 році українські банки повернули НБУ 8,2 млрд грн за виданими кредитами рефінансування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X