НБУ назвав причини зростання цін

0 коментувати
 Інфляція в березні викликана подорожчанням продуктів харчування
Фото: прес-служба НБУ

Інфляція в березні викликана подорожчанням продуктів харчування

Національний банк України (НБУ) вважає, що високий рівень інфляції в березні викликаний суттєвим подорожчанням продуктів харчування.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

"Як і в попередньому місяці, основною причиною високої інфляції стало насамперед більш суттєве, ніж очікувалося, подорожчання продуктів харчування. Також підтримувало інфляційний тиск подальше зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці. На цінах позначилося і швидке відновлення споживчого попиту. Залишалися високими й інфляційні очікування окремих груп економічних агентів", - відзначили в Нацбанку.

При цьому, регулятор зазначає, що проведення жорсткої монетарної політики стримувало інфляційний тиск. Зокрема, через канал обмінного курсу.

Як і очікувалося, кажуть в НБУ, попередні підвищення облікової ставки зробили більш привабливими фінансові інструменти в гривні, що сприяло притоку іноземного капіталу. Разом зі збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів це призвело до переходу від девальваційного тренда до зміцнення гривні з січня 2018 року.

"Посилення гривні як відносно долара США, так і валют країн-торгівельних партнерів позначилося насамперед на цінах палива та імпортних товарів", - додали в НБУ.

Додатковими факторами, які стримували інфляцію, було зменшення впливу від підвищення цін і тарифів, що регулюються адміністративно, а також корекція цін на нафту.

Нагадаємо, що в березні 2018 року споживчі ціни підвищилися на 1,1%. Інфляція становить 13,2% в річному вимірі порівняно з 14% в лютому цього року. У січні-березні інфляція становила 3,5%.

Національний банк в середині квітня зберіг прогноз зростання ВВП в 2018 році на рівні 3,4%, інфляції - на рівні 8,9%.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: