НБУ назвав головну загрозу для співпраці із МВФ

25 січня 2018, 14:55

Для збереження макрофінансової стабільності України критично важливим є продовження співпраці із МВФ в межах не лише поточної, а й нової програми. Однак відсутність прогресу в сруктурних реформах є загрозою для подальшої співпраці з МВФ.

Про це йдеться в заяві Національного банку України (НБУ).

"Основним ризиком ... Національний банк вважає відсутність прогресу в проведенні структурних реформ, необхідних для збереження макрофінансової стабільності та подальшої співпраці з МВФ", - йдеться в повідомленні регулятора.

Відео дня

НБУ зазначає, що у разі дострокового припинення програми з МВФ "це може загрожувати погіршенням умов доступу на міжнародні фінансові ринки, що може призвести до посилення девальваційних та інфляційних очікувань, а також до зростання ймовірності проблем із обслуговуванням зовнішніх державних зобов’язань у найближчі роки".

У поточному році Національний банк очікує надходження близько $2 млрд від МВФ, а також отримання урядом кредитів від ЄС та Світового банку. Це дасть змогу збільшити міжнародні резерви до $20,5 млрд на кінець 2018 року.

Разом з тим НБУ нагадує, що у 2018-2020 роках Україна має сплатити за зовнішніми боргами понад $16 млрд. У зв'язку з цим очікується дефіцит зведеного платіжного балансу та скорочення міжнародних резервів.

Також вагомим ризиком НБУ бачить "проведення урядом більш м’якої фіскальної політики". Зокрема, подальше збільшення соціальних видатків вищими темпами, ніж загальне зростання продуктивності праці в економіці, може посилити інфляційний тиск.

"У такому випадку Національний банк буде змушений сформувати більш жорсткі монетарні умови, ніж це передбачається базовим сценарієм", - підсумовують в Нацбанку.

Україна та МВФ у березні 2015 року підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

За прогнозами міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, наступний транш МВФ може становити $1,9 млрд, але Україна зможе його отримати не раніше ніж в першому кварталі 2018 року.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Україна повинна прийняти закон про приватизацію і забезпечити прозорий продаж держактивів, створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогою була вже ухвалена пенсійна реформа.

Показати ще новини
Радіо НВ
X