Все ще попереду. НБУ може переглянути річний прогноз інфляції

12 березня 2020, 15:01

У НБУ вважають, що наслідки поширення коронавірусу ще цілком не позначилися на економічній ситуації в Україні.

Національний банк готовий у квітні переглянути річний прогноз інфляції, повідомив регулятор за підсумками засідання правління НБУ.

Січневий прогноз НБУ передбачає інфляцію 4,8% на кінець 2020 року, проте він може бути переглянутий в залежності від подальшого розвитку подій, відзначили в Нацбанку.

Відео дня

«Досі поширення коронавірусної інфекції мало обмежене і нейтральний вплив на українську економіку. Український експорт продовжує зростати. Деяке зниження цін на окремі товари вітчизняного експорту було більш ніж компенсоване подальшим нарощуванням фізичних обсягів поставок за кордон. У той же час ціни на товари, які Україна імпортує, насамперед, на енергоносії, знижуються навіть швидше, ніж на експорт», — сказано в повідомленні.

Також наголошується, що український валютний ринок поки реагує на невизначеність із ситуацією з вірусом і посилену турбулентність на фінансових і товарних ринках погіршенням настроїв і підвищеною нервозністю.

У НБУ відзначили, що на економічній активності і інфляції в Україні ще не позначилися такі наслідки поширення коронавірусу як: тиск на ціни в бік зниження і охолодження світової економіки; пом’якшення монетарної політики центральними банками провідних економік світу і торгових партнерів України у відповідь на ці процеси; введення урядами країн заходів щодо недопущення поширення COVID-19.

Також у НБУ прогнозують, що крім падіння цін на світових ринках через коронавірус, на інфляцію в Україні в бік зниження будуть тиснути конкурентні війни між країнами-виробниками нафти.

Як повідомлялося, НБУ 12 березня знизив облікову ставку з 11% до 10%. Як і раніше, Нацбанк прогнозує зниження облікової ставки до 7% до закінчення 2020 року. Цільовий діапазон інфляції встановлений в розмірі 5% +/- 1 в.п.

Показати ще новини
Радіо NV
X