НБУ і Мінфін завершили реструктуризацію держборгу

9 жовтня 2017, 18:44
Міністерство фінансів і Національний банк України (НБУ) завершили здійснення угоди з державним боргом (репрофайлінг) шляхом обміну облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП), які перебувають у власності Національного банку, на нові ОВДП

Про це повідомили в прес-службі НБУ.

"Погашення облігацій, за якими було проведено репрофайлінг, буде відбуватися рівномірно - приблизно по 12 млрд грн щорічно до 2047 року. Такий підхід до погашення основної суми боргу дозволить рівномірно розподілити навантаження на державний бюджет протягом 30 років", - зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Відео дня

Таким чином, загальний обсяг портфеля ОВДП у власності НБУ зараз становить 360,6 млрд грн, з яких під репрофайлінг потрапили облігації номіналом 219,6 млрд грн.

У Нацбанку додали, що приблизно 145,2 млрд грн із загального портфеля ОВДП були конвертовані в довгострокові гривневі облігації різної терміновості з прив'язкою прибутковості з рівнем інфляції, і ще близько 74,4 млрд грн - в довгострокові гривневі облігації різної терміновості погашення з фіксованими процентними ставками.

Частина, що залишилася портфеля ОВДП залишилася без змін (з фіксованим рівнем прибутковості).

Передбачається, що наявність ОВДП з фіксованою прибутковістю і різними термінами погашення в портфелі дозволить НБУ використовувати їх для проведення монетарної операцій в разі виникнення такої необхідності.

Нагадаємо, станом на 31 серпня державний (прямий і гарантований) борг України за місяць зріс на 0,65%, або на $500 млн - до $76,56 млрд.

Крім того, пізніше Всесвітній банк прогнозував, що рівень державного боргу України в 2017 році складе 85% внутрішнього валового продукту.

Показати ще новини
Радіо NV
X